Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kivel tudnék konzultálni a...

Kivel tudnék konzultálni a kérdéseimről/az ötleteimről?

Figyelt kérdés
Hol tudnám megvitatni valakivel a tudományos. (Asztrofizikai kutatásim, illetve hol tudnám feltenni a hozzá font kérdéseim.)

2016. okt. 31. 06:26
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Asztrofizikai kutatások?

Nem akarlak megsérteni, de még megítélni sen látatlanban, de a laikusok "asztrofizikai kutatásainak" 99,999%-a zagyvaság. A szakmabeliek meg ismerik a publikációs utakat.


Ha úgy gondolod, a tiéd mégsem zagyvaság (mindenki mély meggyőződéssel úgy gondolja, az is, aki a 99,999%-ba tartozik), akkor pedig mondjuk itt nézd végig az embereket, és keresd ki, aki kutatási területe leginkább a tiédbe vág:


[link]


Emailt is lehet nekik küldeni, illetve személyesen is lehet őket zaklatni. A válaszra van kb 0,0001% esélyed. Nem mert bunkók, hanem kb ennyi esélye van, hogy valaki válaszra érdemest tud írni nekik. Ismételten: ne vedd személyesnek, nem annak szánom.


Hajrá, sok sikert ;)

2016. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:

Elmégy a planetáriumba, befizetsz 1 műsorra. A műsor után megpróbálod kikérdezni az előadást tartó csillagászt.

Ha illedelmesen közelítesz szerintem válaszolni fog.


[link]


Esetleg csillagvizsgálóba is lehet menni több helyen vannak adott időpontokban ilyen "foglalkozások".

Ott is tudnak válaszolni, vagy elbeszélgetni, valószínű a konkrét foglakozás után (Mivel ez a munkájuk, munka közben ne zavard őket.)


[link]


Remélem konkrétabb ötleteket adtam mint 1-es, hol tudsz élőben kérdezni.

(Azt azért nehezebben hárítják el mint a levelet. XD)

2016. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
78%
@2: bemehet ő az egyetemre, és felkeresheti személyesen az oktatókat. Nem tilos. Ennél konkrétabbat nem lehet adni. A planetáriumban kétlem, hogy valóban csillagászok dolgoznának, szerintem max betanítanak nekik pár alap dolgot.
2016. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:

Az egyetem is jó ötlet (lenne), ha tudja ki az előadó, hogy néz ki hol találja meg, mikor van előadása...

Ezt azért egy egyetemen kívül állónak nem könnyű kiderítenie...

2016. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EagleHUN ***** válasza:

De igen a Planetáriumban csillagászok az előadók.

[link]


Ugyan hova gondolsz...

Nem betanított munkások, vagy lelkes amatőrök?

Na szép is lenne.

Betanított munkást, amatőrt kérdezgetnél valamiről előadás után, honnan tudná a választ ha az nincs benne a betanult szövegben...

2016. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:

@4:

"Az egyetem is jó ötlet (lenne), ha tudja ki az előadó, hogy néz ki hol találja"


Gondolom, nem nézted meg a linket, amit betettem. Név, sokszor fénykép, és az irodájának a száma is ott van. Tehát tudja ki az, hogy néz ki és hol találja. Ezért linkeltem... És természetesen nem előadás után kell őket elkapni.

2016. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!