Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legkisebb és a legnagyobb?

Mi a legkisebb és a legnagyobb?

Figyelt kérdés

Lehet hogy valójában nem is léteznek méretek,a tudósok megfigyelték minél kisebb vagyis annak tünő dolgokat figyelnek

Meg egyre több annak az energiája, talán energia szint létezik és nem nagyság meg kicsiség?ugyan is a "nagyobb" obijektum energiája kisebb és a "kisebb" obijektum energiája nagyobb és a nagyobb energiáju részekből épül fel a kisebb energiáju nagyobb tömegű test.



2016. nov. 2. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Helyesírásért elnézést
2016. nov. 2. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így látom:


A nagy objektumok is apró elemekből épülnek fel.

Az univerzumban minden részecske az egyensúlyra törekszik,így állandóan mozgatják egymást és átadják egymásnak az energiájukat.Az energia nem marad egy helyben,mindig átalakul,mindig megváltoztat valamit.


Egyébként én nem hinném,hogy van legkissebb.Szerintem a végtelenségig lehet bontani a világegyetemet (bár sokan állítják hogy nem)de pl ha ránézel egy tárgyra a közeledben és gondolatban elkezded bontani akkor a végtelenségig el lehet menni sztem,ill van egy érzékelési küszöböd ami alá nem,mert egyszerűen már nem láthatod.

Lehet hogy az atomok is úgy épülnek fel mint az univerzumunk csak kicsiben.Lehet hogy az atomnyi univerzumokon belül is alakult ki élet.Akár abban a tárgyban is amire nézel.Számodra élettelen,de ha nagyon lebontanád lehet hogy élet van benne.

Ugyan ez a másik irányból is.Lehet hogy az egész univerzumunk egy megfigyelő számára csak egy apró részecske vagy valamilyen tárgy stb.

2016. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondta senki ugyanis hogy ha van élet az univerzumban az ugyanakkora mint a miénk.A földön is hatalmas a különbség élőlény és élőlény között,hát akkor a hatalmas univerzumban mekkora lehet.
2016. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Többször volt már a kérdés, és az egyiknél van egy remek flash, ami tökéletesen bemutat mindent. Keresd meg.


"Lehet hogy az atomok is úgy épülnek fel mint az univerzumunk csak kicsiben."

Nem - TUTI BIZTOS, hogy ez nem igaz.


"Lehet hogy az atomnyi univerzumokon belül is alakult ki élet"

NEM, mert ott garantáltan nincsenek olyan bonyolult dolgok, amelyek ehhez kellenének.

2016. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tislerics Máté ***** válasza:
0%

Az ember nem tudja megnézni a legkisebb és a legnagyobb dolgokat, mivel fizikai korlátokba ütközik.


A makro világ az elektromágneses hullámok sebességének végessége miatt, a mikro világ pedig a parányi részecskék természete és mérete miatt. Sajnos még csak a képzelőerőnkre és következtetéseinkre tudunk hagyatkozni.


Amúgy szerintem sincs legkisebb és legnagyobb dolog. Úgy vélem a legkisebb egyben a legnagyobb is. Önmagukba fordulnak a távlatok. Ez nagyon hipotetikus, de hát most mit lehet tenni?! :-D

2016. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mr.Zoltán válasza:
2017. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!