Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mely szigeteknek vannak...

Mely szigeteknek vannak közepes- illetve magashegységei?

Figyelt kérdés

Kérdés kategória nem tudom passzol-e, de a földrajz egy természettudomány végülis.

Mely szigeteken vannak hegységek? De nem Új-Zéland pl., kisebbek, szigetek, szigetcsoportok.



2016. nov. 7. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Előveszed a térképet, és megkeresed a kis barna foltokat, nagy kékkel körülvéve. :D
2016. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl a Déli-szigeten (South Island) és az Északi-Szigeten (North Island)is vannak 1500m-nél (sőt...2500m-nél is)magasabb hegységek.

A Stewart Islandon pedig középhegység húzódik, 1000m-nél alacsonyabb hegyláncokkal.

Új Zéland az nem egy sziget...

2016. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dellfil ***** válasza:
100%

Gondolom a sziget típusára, típusaira gondolsz, nem pedig felsorolást kérsz.

Először is:

"A szerzők többsége két típust különböztetünk meg:

középhegységek: 500–1500 méter között (Gheyselinck, 1941; MNL, 1999); illetve 400–1500 méter között (Láng, 2002).

magashegységek avagy havasok: 1500 méter felett.

Egyesek (vilaglex.hu) a középhegység és a dombság közé beiktatják az alacsonyhegységek kategóriáját a tengerszint fölé 400–600 m-rel emelkedő magaslatokra."

Idézet ebből:

[link]

Ezek, és a te kritériumaid alapján csak a vulkanikus eredetű szigetek jöhetnek szóba. :)

De előbb nézzük melyeken biztos nem lehetnek közép, és magashegységek:

Mert például a "turzás" típusúak nagyon alacsonyan emelkednek csak ki a tengerből. Példa: Fríz szigetek

[link]

Vagy a korallszigetek:

Érdekes módon itt is vulkanikus eredetű szigetről van szó, csak az lassan elsüllyed az óceánban. De amikor már csak pár méterre emelkedik ki, megindulhat a pereme körül a korall képződés. (Ezek a típusú szigetek kizárólag csak a trópusi, szubtrópusi égövben képződhetnek.) De részletesebben pl:

[link]

[link]

[link]

Nézzük a magasabb szigeteket. Mind vulkanikus, mint említettem. :)

A közepes magasságúak:

[link]

[link]

Azután: (Igaz, nem mind szigeten van.) :)

[link]

Vagy a magasabbak:

[link]

[link]

Stb, stb...

Tán még ide tartozik...

[link]


dellfil

2016. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:
100%

"Új Zéland az nem egy sziget..."

Nem is... hanem két nagyobb, és sok kicsi. :DD

[link]


dellfil

2016. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válasz utolsó linkje befigyel... :)

25 éves vagyok, azért már túl az 5. osztályon.


Köszönöm a válaszokat, igen azt gondoltam hogy csak vulkanikus hegységek lehetségesek ha szigetről van szó, esetleg a kontinens pereme menti szigetek lehetnek gyűrődésből kialakultak.


A szigetvilágokat nem annyira ismerem, nem olvastam utána még mélyebben, és csak úgy eszembe jutott hogy vannak-e olyan hegységgel rendelkező szigetek ahol érdekes hegyi mikroklíma jöhet létre, pl. lent mérsékelt / trópusi, aztán haladva felfelé egyre hidegebb legelők pl.

2016. nov. 7. 16:02
 6/6 anonim válasza:
100%
Korzika
2016. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!