Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha érdekel a "csillagászat",...

Ha érdekel a "csillagászat", hol érdemes (el) kezdenem?

Figyelt kérdés

Üdv! Hobbiként érdekel, érdekelt, mondhatjuk, hogy átlagosan, talán kicsit jobban művelt vagyok a területen ( Biológia Bsc végzettségem van) az átlagnál, de érteni - megérteni szeretném a dolgokat.

Hol- milyen könyveknél, értekezéseknél érdemes elkezdeni, ami se nem a "dedós" se nem a "Drake- formula levezetése a belépő" szint?


Főként a világegyetem keletkezése és (bioszosként) a nem-földi eredetű életről szóló kutatások-elméletek érdekelnének.



2016. nov. 9. 00:43
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
54%

Bioszosként (meg amúgy is) tudhatod, hogy nem földi eredetű életet nem találtunk még, így a világon semmit nem tudunk róla, és nincs is mit kutatni rajta (egyelőre).


A világegyetem keletkezése és társai... Hmmmhmmm. Mondanám, hogy a Big Bang angol nyelvű wiki szócikk, és nem is lenne rossz tipp. De amúgy talán a Nobel-díjas Steven Weinberg "Az első három perc" című könyvénél kezdeném. 1977-es könyv, ennek megfelelően visszafogottan up to date, de ahért a legnagyobb része rendben van, és induláshoz tökéletes. Emellett utána lehet kutatni neten a lambda-CDM modellnek, a mikrohullámú háttérsuvárzás ingadozásaival, a gyorsuló (vagy mégsem?) ütemben táguló világegyetem képével és az újonnan visszacsempészett kozmológiai állandóval (ez a lambda), valamint a sötét anyaggal (ez a DM), és sötét energiával együtt. A kulcsszavak adottak, a net pedig tágas :) Ja igen, soutube, Dávid Gyula. Csomó színvonalas előadást találsz majd. Ha fórumok is érdekelnek: kozmofórum, csillagváros.

2016. nov. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
54%
soutube = youtube
2016. nov. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia Mojjo!


Igen, nem találtunk még,( hm. ha exo- helyett asztrobiológiát írok, talán pontosabb...) de kiválóan modellezték eddig a "lehetséges" nem földi életet pl. extremofil élőlényeken :) - na ezek kutatások és ezekből hipotéziseket lehet levezetni. Sokat. -ezeket kedvelem.


Weinberg könyve megvan. :)


A Lambda CDM-ről hallottam már, talán épp legutóbb Sarkar azon cikkében olvastam róla, ahol a nem-is-annyira-gyorsuló tágulást említik.

Mondjuk, főleg a grafikonokat próbáltam értelmezni benne, de majd behatóbban tanulmányozom :)


Dávid Gyulát felírtam.

Köszi!

2016. nov. 9. 03:04
 4/11 dellfil ***** válasza:
100%

Ugyan ez sem a legújabb, de biztos találsz benne kedvedre valót.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL50C9C5AB0104A6CF

https://www.youtube.com/watch?v=BbfEaY12kmc

Stb...


dellfil

2016. nov. 9. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Kulin György " A távcső világa" c. könyvét tudnám ajánlani. Természetesen a lgújabb eredményeket nem tartalmazhatja, de az alapok rendesen benne vannak.
2016. nov. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
24%

Utazz el Koroljov-ba a repülésirányítóba, vagy Kazahsztánba!

Koroljov csak 1800 kilóméter kocsival, csak a vízumot kell megoldani.

2016. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Farkas999 ***** válasza:
Úgy látom,hogy azért annyira nem vagy kezdő. Kezdőnek a könnyen emészthető sorozatot szoktam ajánlani: https://www.youtube.com/results?search_query=a+vil%C3%A1gegy.. és https://www.youtube.com/results?search_query=az+univerzum
2016. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN ***** válasza:
71%

Kedves Mojjó:

Exobiológia mint tudományág és exobiológus képzés is létezik és van!


Az sem teljesen igaz hogy még semmit nem találtak.

Csupán még vita tárgyát képezi tudományos körökben.

Vitatkoznak a:

- Déli sarkon talált marsi meteoritról

- A Mars szondák álltall talált és vizsgált néhány kőzetmintáról!

- Az üstökös vizsgálatok is hoztak pár érdekes eredményt.

2016. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:
91%

A kérdésre válaszolva:

Én is a tudományos ismeretterjesztő sorozatok megnézését javasolom.

2016. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az sem teljesen igaz hogy még semmit nem találtak.

Csupán még vita tárgyát képezi tudományos körökben."


Azaz nem találtak. Majd ha nem fogja vita tárgyát képezni, és már teljes bizonyossággal egyetértenek abban, hogy találtak, na AKKOR találtak.

2016. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!