Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Angol és magyar nyelvű matek...

Angol és magyar nyelvű matek könyvek, amelyek jól elmagyarázzák a matematikát az alapoktól a felsőfokú matematikáig?

Figyelt kérdés

Olyan könyveket/oldalakat keresek, amiből jól felépíthetem a matek tudásom az alapoktól az egyetemi szintig. Tehát oldal és könyv címeket várok!


Angol és magyar is kéne. 20-as éveimbe vagyok, most találtam rá a matekra picit, mint hobbi!


Köszönöm!



2016. dec. 28. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A lenyegre tertel! En a bme-vik-re jarok es a kozepiskolatol kezdve nagyon erdekelt a matek. Sose lattam normalis matematikakonyvet (a viken se), olyat, ahol a nullarol szepen felepitik az egesz matekot.

A helyedben elte matematikus kepzesen hasznalt konyvek utan kutakodnek, szerintem csak ott talalsz megfelelot.

2016. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Csak itt például 137 könyv van:

[link]

Nem lehetne szűkíteni, hogy mit is keresel?

2016. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Én két oldalt javasolnék, mindkettő magyar.


[link]

[link]

2016. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ha nem készülsz semmilyen vizsgára, csak úgy érdekel, nyugodtan olvashatsz egyetemi könyveket, jegyzeteket.


[link]


[link]


[link]


itt találsz támpontot a haladáshoz. az eltésnél a tárgyaknál az adott tárgyhoz tartozó óraszám illetve változatok linkre kattintva találsz leírást és ajánlott irodalmat, a szegedi és debreceni mintatantervhez nem tudom, hogy van-e ilyen oldal, ha nincs keresgélni kell a tárgyakra külön, leírásnak kell lennie ettől függetlenül.


két - szerintem - igazán jó jegyzet (nem tankönyv!!):


algebra:

[link]


analízis:

[link] (evvel az a baj, hogy hiányos. ettől függetlenül megéri belenézni.)



ha érdekel a történeti része:


Sain Márton - Nincs királyi út!


a wikipédia angol cikkei is elég jók

2016. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dq ***** válasza:

Mi az, hogy "az egyetemi szintig"?


Úgy érted, hogy középiskola vége? Erre a középiskolai tankönyvek nem tökéletesek?


Utána már nincs "tankönyv", vagy "tananyag". Persze ajánlható könyvek vannak.

Freud-Gyarmati: Számelmélet,

Kiss Emil: Algebra,

Freud: Lineáris algebgra.


(matematika tanár szakosoknak, nagyon vastag, lassan haladó, ám olyan értelemben nagyon jó könyvek, hogy a gyakori hibákat többször kihangsúlyozzák)


Hasonlóan:

Hajós: Geometria

Rényi: Valószínűségszámítás

Lovász: Algoritmusok bonyolultsága


Egyébként az angol wiki jobb ezeknél, sokkal tömörebb, pontosabb, szebb a szemlélete és a jelölésrendszere, sokkal több példát és kapcsolódási pontot tartalmaz.


(Analízist/Kalkulust és diszkrét matekot (gráfelmélet, kombinatorika, lineáris programozás stb) nem tudok, írjon valaki más.)

2016. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 dq ***** válasza:

A fent ajánlott Pelikán és Kristóf János a legrosszabb könyvek, amiket valaha írtak.

(Nem magánvélemény, hanem objektív.)

2016. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mitől olyan rosszak?
2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dq ***** válasza:

Mert nem derül ki belőlük hogy miről van szó. A Pelikán nem írja le (ezért vékony), a Kristóf János pedig másról ír (ezért vastag).


Bár írtad, hogy eredetileg sem tankönyvek, de, szerintem annyira nem tankönyvek hogy tankönyvként teljesen értelmezhetetlenek.

Egyszerűen nincs bennük, ami bennük kéne hogy legyen.

2016. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat/linkeket, könyv címeket!


Angol nyelvű anyagot is szeretnék összegyűjteni! Ha tudtok, osszátok, légyszíves.


Illetve videók is érdekelnek. Pl. külföldi híres egyetemek open-source angol nyelvű matek anyagai, youtube csatornák, weboldalak, bármi.


Köszi!

2016. dec. 28. 21:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2016. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!