Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha jól emlékszem, tavaly...

Ha jól emlékszem, tavaly jóval kellemesebb és enyhébb telünk volt, most viszont eléggé bestagnált a napközben idő is 0 fok alá. Mitől fordult hirtelen ilyen hidegre az éghajlatunk?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 17:55
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
83%

Nem fordult hidegebbre az éghajlatunk!


Eredetileg ez volt a normális évszázadokon át!

A mezőgazdaságnak hasznos, mert a "férgek" elpusztulnak.


Az hogy évek óta több az enyhébb tél mint a keményebb a globális felmelegedésnek köszönhető.


Egyébként tudósok prognosztizálták Európa időjárására hogy a globális felmelegedéstől sokkal rövidebb, ám annál intenzívebb (értsd viharos, hirtelen lehülések, hóförgetegek) telek lesznek.

2017. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Az utóbbi jópár évre jellemző, hogy a december enyhe, 0 fok körüli vagy melegebb, januárban első felében lehűl a levegő, elkezd havazni, egészen március közepéig bármikor eshet maradó hó, március második felében kezd lassan melegedni, és áprilisban kezd érződni a tavasz.


A december most is enyhe volt, azon belül a napi időjárás bármilyen lehet, az átlag viszont olyan, mint az utóbbi időkben volt. Én nem érzem, hogy hirtelen hidegre fordult volna az idő.

2017. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Amikor 2015 őszén beszereztem az idei fűtési szezonra való fát, akkor a szomszéd is rákérdezett:

- Kisgyereket vár szomszéd, vagy miért vett kétszer annyi fát mint szokott???

- Kemény tél lesz a 2016-os mert szoláris minimum lesz!

- Ne káromkodjék mán!


Két napja, újév napján újra felemlegette:

- A fene a jódógát, szomszéd, maga megjósolta ezt a kutya hideget.

- Nem miattam van szomszéd, hanem a Nap miatt.


És elmagyaráztam neki a dolgot. Egyszerű kocsmáros amúgy, áldott jó természettel, és még finomabb házi pálinkákkal.


Szóval a dolog úgy áll, hogy a Nap 11 éves ciklusa úgy néz ki, hogy van egy napfoltmentes időszak, amikor a Nap sugárzó teljesítménye a legalacsonyabb. Aztán fokozatosan képződik egyre több napfolt a Napon és a sugárzó teljesítménye is növekedik. Majd van egy maximum és utána csökkennek a napfoltok, és megint van egy napfoltmentes időszak. 11 évenként ismétlődik mindez.

Most éppen egy ilyen napfoltmentes időszakban vagyunk.

Szoláris minimum van.

Emiatt van ilyen kemény tél.


[link]

2017. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!