Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem elkezdene...

Ha a világegyetem elkezdene összehúzódni, elképzelhető lenne, hogy az idő is visszafelé haladna, és a jövőre emlékeznénk, nem pedig a múltra?

Figyelt kérdés

Stephen Hawking egyik régebbi könyvében olvastam erről (Az idő rövid története vagy a Mindenség elméletet, esetleg mindkettő...) de ha jól emlékszem ő nem tényként, hanem hipotézisként vetette fel, talán kérdés formájában.


A tudomány mai állása szerint az összehúzódás milyen következményekkel járna?


2017. jan. 5. 22:20
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Valamit nagyon félreérthettél. Semmi ilyesmi nem történne, és ha Hawking professzir teájába nem csempésztek dupla adag kábszit, tuti nem ezt akarta ő sem írni.
2017. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Holnap előveszem a könyveimet és pontosabban átnézem.


Nézzetek vissza holnap este felé, akkor leírom, mit is írt pontosan, és úgy sikerül tisztázni a kérdést.

2017. jan. 5. 22:41
 3/4 Mojjo ***** válasza:
@2: köszönöm, kíváncsi leszek! :)
2017. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mérések alapján bizonyították hogy maga a világegyetem is tágul. Ez eredményezte az ősrobbanás elméletét. Elképzelhető egy olyan elmélet is ahol nagyon de nagyn sok idő múlva újra elkezd szűkülni a világ és végül újra egy nagy halmaz lesz minden és újra robban. Ezalatt még elvileg sem fordul meg az idő, mivel az egész az idővel egy síkban halad. Remélem tudtam segíteni.
2017. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!