Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok a hipotézisemről?

Ay carramba! kérdése:

Mit gondoltok a hipotézisemről?

Figyelt kérdés

A fizikusok, és tudósok döntő többsége elfogadja az Ősrobbanást, mint ahogy én is. Most, pár perce felvetődött bennem a következő:


Nem egy Ősrobbanás volt, hanem több. Pontosabban mondva ugyan az többször is megtörtént, milliárd években mérhető időközönként. Tehát volt egy robbanás, ami tágult egy bizonyos ideig, aztán egy ponttól kezdődően elkezdett visszazsugorodni. Ez aztán egy pontban újra egyesült, aztán valamennyi idő múlva újra elkezdett kitágulni.



2017. jan. 11. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Másban is felvetődött már.
2017. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ó, akkor meg vagyok nyugodva. Azt hittem, sokak szerint idiótaságot mondok.
2017. jan. 11. 18:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt semmi nem indokolja. Te miből gondolod?
2017. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
2017. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Amit vázoltál, az nem hipotézis, hanem fantázia.
2017. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Már bebizonyították, hogy így NEM történhetett meg.

Azon kívül jelenleg úgy néz ki, hogy a világunk örökké tágulni fog.

2017. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
A tudósok már kiszámolták, hogy ha netán nagy reccs lenne (nem lesz), akkor a világ utána szépen ott maradna összezuhanva. Nem robbanna fel újból.
2017. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mojjo ***** válasza:
92%
@7: azt nagyon ügyesen csinálhatták működő, igazolt kvantumgravitációs modell hiányában. (Nem mellesleg az egyik ilyen modelljelölt, a hurok-kvantumgravitáció szerint pont működne egy ilyen pulzálás...)
2017. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ez volt a ciklikus világegyetem hipotézise. Csak úgy néz ki, nem igaz. Nem lesz összezuhanás.
2017. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Már bebizonyították, hogy így NEM történhetett meg.

Azon kívül jelenleg úgy néz ki, hogy a világunk örökké tágulni fog.

"


Pont annyira bizonyították be mint amennyire nem, meg hogy "örökké" tágulni fog. (Mit jelent az "örökké"? A protonbomláson túl mi fog tágulni?)


Ami tény jelenleg egy kb 13,82 milliárd fényév sugarú gömbnyi részt látunk be a világegyetemből. De ez a gömb nem egyezik meg a teljes világegyetemmel még csak nem is a közepe. Sőt valószínűleg ez a "belátott tér" egy igen kis hányadát képezi a világegyetem nevű (valószínűleg szintén gömb alakú formáció) objektumnak.


Na most az álltallunk belátott teret nem befolyásolta külső erő pl egy másik "ősrobbanás" ezt tudjuk, fogadjuk el ténynek.

De ez nem egyenlő azzal hogy a világegyetem egy álltallunk nem látott részét sem, és az is kideríthetetlen hogy valahol még ezen kívül és miénkkel még érintkezésbe nem lépetten nem történt-e egy újabb ősrobbanás.


Szóval. Nem bizonyított és az ellenkezője sem!

A fent felsorolt méretekből és "idő dimenziókból" következik hogy valószínű soha nem szerezhetünk tudomás és bizonyítékot ilyesmiről. Nem csak a mi de az emberiség teljes léte kevés ehhez.

(kb 5 millió évesek vagyunk, TFH hogy még 5 millió évünk van...ez is semmi a világegyetem szempontjából...)


Mert ha pl most érné el az álltallunk belátott világegyetem rész szélét egy másik ősrobbanás hatása arról is csak 13,82 milliárd év múlva szerezhetnénk bármilyen információt.

Bocs de nem tudom kivárni, inkább elporladok. XD


Minden elképzelhető és annak ellentettje is, mint ahogy minden igaz és annak ellentettje is.

2017. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!