Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudnék találi olyan...

Hol tudnék találi olyan kémiai anyagok elkészítéséhez szükséges "recepteket" amiket nem tanulunk iskolában?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni különböző vegyszereket anyagokat,de nem tudom hol tudnék találni ilyen recepteket. (nemtudom például altató, DE hozzá teszem,hogy nem ezt szeretném, csak most hirtelen ez jutott eszembe)

Interneten nem találtam semmit, főleg mert nem tudok angolul. Nincs valami könyv vagy valami ahol vannak ilyen érdekes használható receptek, kísérletek?



2017. jan. 31. 14:28
 1/8 Walter_Dornberger ***** válasza:
Minden vegyület előállítására legalább egy recept található a CAS-ban. (chemical abstract). Aminek van CAS száma és nem alapvegyszer, annak a receptje itt megtalálható. Más kérdés, hogy kémiai ismeretek nélkül nem fog menni.
2017. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kémiai ismeret az van,mert emelt érettségit tervezek,és tanulom, csak a recepteket nem tudtam honnan tudnám megszerezni, köszönöm a válaszod!
2017. jan. 31. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:

A videómegosztón rengeteg kísérlet, meg különböző anyagok előállítása megtalálható.

Én találta már TATP receptet, inteligens gyurma receptjét, sőt még az újra aktoválható kézmelegítőben levő folyadék receptjét is megtaláltam.

2017. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,ezeket te angol nyelven találtad? Tudnál linket adni?
2017. febr. 1. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyarul a YouTubon
2017. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy Vegyi receptek című könyv, abban vannak otthon is megcsinálható receptek (festék, szappan, ilyesmik) de azt művészet beszerezni. Ezen kívül magyarul egyetemi praktikumokban találsz receptet, de ezeket nem hiszem, hogy meg tudnád csinálni.

Angolul pedig vagy szabadalmat vagy publikációt kell keresni.

2017. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,lehet nem megy,de meg kell próbálni. Valamikor el kell kezdeni :D
2017. febr. 3. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
NurDrage
2020. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!