Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szív összehúzódása során a...

Szív összehúzódása során a kamra és pitvar összehúzódásának mi a sorrendje?

Figyelt kérdés

Jobb pitvar- jobb kamra- bal kamra- bal pitvar.

Ez lenne a helyes válasz?



2017. jan. 31. 20:59
 1/5 anonim válasza:
100%
a két pitvar összehúzódik(egyszerre), majd a két kamra(szintén egyszerre)
2017. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válasza nagyon jó, legalábbis ahhoz a hülyeséghez képest, ahogy a kérdező feltételezi, de a valóságban a jobb pitvar kicsit előbb húzódik össze, mint a bal. Sőt ha jól emlékszem a nyitott mellkasban dobogó szívre, a kamrák sincsenek teljesen szinkronban. Persze csak századmásodpercek erejéig.
2017. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel a magzati szív kamra nem sorosan, hanem párhuzamosan pumpálja (bár ott shunt van), ezért jött az ötlet, hogy akkor talán ez is így van, illetve még ha pár miliszekundumos (hiszen az AP az nem ér oda egyszerre), de akkor is van különbség (de ugye mint kiderült- azóta rákérdeztem a tanárnál is- a kontrakciók lezajlása az az AP plató utána leszálló fázisban ér véget, így szinte egyszerre működnek- de fizikailag van időeltérés, de ez nem érzékelhető a rendszeren), szóval nem kell egyből leoltani a másikat, elvégre is ez egy kérdezős oldal, nem?


A válaszokat pedig köszönöm, és igen az első jól írta, neki külön is köszönöm!

2017. febr. 3. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy "nem kell mindjárt leoltani" a sértődés jele? Nem ismerem pontosan a mai szlenget. Ezesetben ne haragudj, nem akartalak megbántani, de ha elolvasod, mit írtál a kérdésedben, talán nem indokolatlan a "hülyeség" (feltételezem, ezt sérelmezted) kifejezés használata. Ez a szó jutott sajnos ismét eszembe, előre is elnézésedet kérve, arról amit mostani írásodban olvastam a magzati keringésről, meg az akciós potenciálról, de lehet, hogy csak én nem értettem meg, pedig van értelme.
2017. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs gond, köszönöm as válaszodat!
2017. febr. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!