Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem tágulása miért...

A világegyetem tágulása miért nincs semmilyen hatással a Földre?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Miért gondolod, hogy kellene legyen, miért hiányolod?
2017. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Képzelj el egy lufit (de jó erőset XD), amit megtöltesz egy kicsit vízzel. Golyókat is pottyantasz bele, amelyek különböző távolságra lebegnek egymástól. Aztán töltesz még bele vizet, és a golyók távolsága megnő, de a golyók maguk nem nőnek meg. Hát ezért. Nem minden tágul az Univerzumban, általánosságban véve a dolgok közötti tér tágul.


A tágulás sebessége nem észrevehető mondjuk azon, hogy párezer év múlva már nem is látjuk a Napot, annyira messze leszünk tőle, vagy valami hasonló, hanem ennél jóval lassabb.

2017. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A tömegvonzás képletében szerepel a távolság. 1#
2017. febr. 3. 16:05
 4/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: ez hogy jön ahhoz, amit az első hozzászóló kérdezett?
2017. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
#1, Szerintem azért gondolja, mert a "világegyetem tágulása" kicsit félrevezető, hiszen a Föld is a világegyetem része. Ilyen szempontból egyáltalán nem buta kérdés. De ahogy már írták, maga a Föld nem tágul.
2017. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A tágulás sebessége megaparszekenként (vagyis 3,6 millió fényévenként) kb. 70 km/s. Ez a Föld átmérőjének távolságában kábé... Úgy milliomod mm alatt van másodpercenként. Ennek nincs számottevő jelentősége a Földre nézve a Föld tömegvonzását tekintve, az bőven képes ezt a tágulást legyőzni.


Még a Napnak a Földre ható gravitációja is sok nagyságrenddel erősebb, mint amekkora ez a tágulási ütem a Nap-Föld távolságára vetítve. De még a szomszédos csillagok egymásra ható gravitációja is erősebb ennél, ezért nem távolodnak egymástól a csillagok sem.


A galaxisok viszonylatában viszont már jelentős mértékű a tágulás, tekintve, hogy az egyik legközelebbi galaxis is kb. 2,5M fényévnyire található (Androméda), ekkora távolságban már kb. 55-60 km/s a tágulás sebessége. Azonban az Androméda elég nagy, mintegy 270 km/s sebességgel közelít a Tejutunkhoz. Rajta kívül néhány közeli törpegalaxis és a Magellán-felhők amik még közelednek hozzánk, a többi galaxis viszont már olyan távol van, hogy a tágulás mértéke győz a köztünk és köztük lévő gravitációs vonzás felett.

2017. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Hatással van a földre. Ha nem lenne hatással, akk nem vették volna észre a tudósok. De még ismeretlen, vagy jelentéktelen ez a hatás.

#Maruku_kun

2017. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 miki8888 ***** válasza:
0%
Azért mert a Világegyetem nem tágul, ( az elmélet csak egy emberi lény, hibás fantáziálgatásának eredménye! ) az amit az égbolton este látsz, egy holografikus kivetített kép az emberiségnek, hogy minél többet fantáziáljon! Szükség lesz rá, ha majd láthatja, megismerheti az egyetemes világot és gyönyörű Lényeit! Ha a fény egyenes vonalon terjed, hogyan láthatod az állítólagos "ősrobbanás" közeli csillagokat, a csillag és a föld között nincs semmi, szabadon ide érhetett a fény? Hány csillag keletkezik naponta? Mik a feljegyzések? Ha állandó mozgásban van minden, ősidők óta milliárdnyi csillagok keletkeznek, és hunynak ki, innen a földről valami olyan képet látnál, mikor a tóparton állsz, eső szakad és a vízfelszín folyamatosan vibrál... de nem ezt látjuk! A csillagos égbolton minden egy helyben áll! Nézd meg a csillagos égboltról készült hosszú záridős fotókat! Minden csillag fénye "fraktális" alakban csavarodik, mint mikor két tükröt egymással szembe fordítasz... Meteoritok, meteorok... fantázia és illúzió erősítő "szoftverek, kb mint a dínócsontok, vagy a Gízai nagy piramis, nasca vonalak, Húsvét szigeteki szobrok, ufók, para és más megmagyarázhatatlan jelenségekjelenségek...stb :)
2017. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mojjo ***** válasza:
@8: ez simán mindmeghalunk.com kompatibilis hozzászólás volt, gratu! Csak így tovább!
2017. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 miki8888 ***** válasza:
0%

Nincs olyan "állapot", hogy halál!


Ha meghalsz, akkor nem is emléxel arra, hogy éltél, ergo most nem is élsz! ( illetve jelen nincs is, csak múlt és jövő létezik )


Még nem születtél meg, higgy nekem! Amit a saját életednek hiszel az "csak egy röpke illúzió"! ( " 9 HÓNAP A FÖLD ANYA MÉHÉBEN" )


Ha meg akarsz születni, keresd Istent, ha rá találsz megszülethetsz! Viszont azt amit Ő kér tőled, nehéz betartani, iszonyat erős a csábítás... Ez a "sátán" világa, nem mindenki érdemes a születésre. PEDIG: Az Univerzum lényei várnak téged, minden csak rajtad múlik!

2017. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!