Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi tartja össze a szubatomi...

Ccaninventor kérdése:

Mi tartja össze a szubatomi részecskéket az atomban?

Figyelt kérdés

Coulomb erő?

Gyenge-, erős kölcsönhatás?

Egyáltalán milyen erő az ami jellemzi a negatív-pozitív töltést?



2017. febr. 9. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elektronokat a Coulomb-kölcsönhatás tartja az atommag elektromos terében. Az azommagot a magerők tartják össze.
2017. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 miki8888 ***** válasza:
0%

Már egyszer használtam ezt a linket, de ide is beteszem:


https://www.youtube.com/watch?v=QbVDt9fgvw8


Az előadás 50. percétől látni egy kvantumfizikusok által végzett kísérletet, amiből kiderül, hogy az anyagi szubatomi részecske, fényrészecskeként is tud viselkedni ill. több helyen is tud egyszerre létezni. Ráadásul akkor változtatta meg ezen megdöbbentő tulajdonságát, mikor egy mérőműszerrel megfigyelték az áthaladási pontot...


Ez azt jelenti, ( ebből az következik ) akár eltudjuk ezt hinni, akár nem, hogy a szubatomi anyagi ill. fényrészecske, intelligensen viselkedik. (ISTENI részecske)


"Én eltudom képzelni, hogy ez így van... és ha ez tényleg így van, akkor megtudja azt csinálni, hogy a napból fényrészecskeként eljutva a föld bolygóra, anyagi részecskeként egy galaxist épít maga köré, ami simán lehet egy emberi ondó sejt is... Majd egy evolúciós ugrást végezve (tovább építve maga körül az anyagi teret), sok millió társát lehagyva, egyesül egy női petesejttel és az anyaméhben folytatja az átalakulási folyamatot ( még több anyagi részecskét halmozva gyűjtve maga köré ). Mikor születésre kész emberi magzattá válik ( a maga köré épített materiális univerzum :) ), felkészül az újabb átalakulásra (nehéz de fontos lépés) és kiköpi az addig életet adó magzatvizet, résnyire kinyitja eddig még soha nem használt apró szemeit, és elkezdi az újabb átalakulást, ami a felnőtté válást jelenti a testének. Mikor már fejlett emberi lénnyé fejlődött és ügyesen tudja használni az Isteni intelligenciával felépített végtagjait szerveit, akkor minden erejével arra törekszik, hogy tovább folytassa útját a végtelen Univerzum útjain, ezért ( Isteni telepatikus képességeit használva ) megépíti a szilíciumpolipot, az összekapcsolt számítógéprendszert (a világhálót), és a Föld Anya segítségével véghezviszi a következő hatalmas evolúciós ugrást a Világegyetem felé... :))) Most egyenlőre még csak az általa megalkotott emberiség szemével néz, és vár..." :)))

2017. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
#2-es neee, huzz innen!
2017. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

2-es, nem tudom mit fogyasztottál, de igazán megkínálhatnál minket is vele... :)

#1 leírta a pontos választ a kérdésre.

2017. febr. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 miki8888 ***** válasza:
0%

Hát ha szeretnéd, hogy megkínáljalak, akkor ez már egy előre lépés számodra (a jövő felé)...! Én ennyinek is örülök :)


Az a hibás, "gondolkodásmentes-gondolkodáshelyettesítő-egoista" beszólás, hogy húzzak innen, már csak a múlt... :) (ez biztos)

2017. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tislerics Máté ***** válasza:
2017. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Megnéztem a miki8888 által linkelt videó említett részét.

Az egy darabig egy áltsulisoknak készült videórészt tartalmaz a kvantummechanikáról s kvantumjelenségekről, ami úgy nagyjából OK, egész addig, míg utána át nem csap áltudományos hablatyba ("Képzeld el, hogy körülötted mnden hullám... blabal"). Majd megjelenik újra a pszichofószer, és okoskodik.

Aki nem értené, mi a problémám vele: De Broglie-elv.

2017. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 miki8888 ***** válasza:
0%

Semmi baj! :)


...ez a fránya "fraktál-m-mátrix" :) ...csak szűrd ki az egészből a számodra hasznosat, a többivel ne foglalkozz! Semmi nem "szentírás". Üdv.

2017. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dellfil ***** válasza:

Az atommagot az erős kölcsönhatás, a magot és az elektronokat az elektromágneses kölcsönhatás.

"Az elektromágnesség az az erő, amely az elektromosan töltött részecskék között hat. Magában foglalja az elektrosztatikai erőt, mely két nyugvó töltés között hat, valamint az elektromosság és a mágnesség összetett hatásait, melyek az egymáshoz képest mozgó töltött testek között hatnak."

De itt az egész:

[link]


dellfil

2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

"Mi tartja össze a szubatomi részecskéket az atomban?"


A válasz szerintem józan paraszti ésszel is kikövetkeztethető: a szub.

2017. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!