Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen lehet Magyarországon az...

Ilyen lehet Magyarországon az éghajlat 2050-re? (többi lent)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=XN4FA79wm7g


Hát nem tudom, több sebből is vérzik ez a videó hogy őszinte legyek. Igen, persze, vágom ez csak elképzelés, de mondjuk kétleném hogy 35 év alatt egyenesen sivatagi éghajlat lenne az ország területén, mert a videóban kb úgy mondták el. Meg azt is enyhe túlzásnak tartom, hogy a Balatonból ennyi maradna. A hőmérséklet elképzelhető.


2017. febr. 10. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Száraz mediterrán éghajlat várható. Vagy még szélsőségesebb kontinentális, orosz téllel.
2017. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon erős túlzás.


A csapadék tendenciái nem olyan egyértelműek, mint a hőmérsékleté. De még ha egyértelműen csökkenne is, semmiképp sem leszünk sivatag.


A szőlő- és bortermesztésnek alapból az északi határához esünk közel, szóval ezt az iparágat pont nem kell félteni. Persze nem kizárt, hogy át kell állni aszálytűrőbb fajtákra.


Kissé a hőmérséklet is túlzónak tűnik (bár tényleg még ez a legkevésbé elrugaszkodott). A 44 fokon nem nagyon paráznék, ez még nyárra is elég valószínűtlen. Sokkal aggasztóbb a "sima" 35 fokos kánikulák tartóssá válása, hogy hosszú hetekben, hónapokban mérhetjük a hőhullámokat, akár júniustól szeptemberig. Ezekből egyre gyakrabban kapjuk az ízelítőt, lásd pl. a 2012-es vagy a 2015-ös nyarat. Ezek egyébként valószínűleg a század közepén is melegnek fognak számítani.

2017. febr. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*szőlőtermesztésnek, bortermelésnek
2017. febr. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2: igen, mindenben egyetértek veled. Egyébként a videó 2011-ben készült, amikor még 39 évre tervezték előre. (a youtubera szept. 28.-án lett feltöltve, de valószínűnek tartom hogy az OzoneNetwork szeptember 25.-én adta hogy pont pontos évforduló legyen) mindegy nem ez a lényeg, hanem hogy akkor 39 évre tervezték ezt előre, most már csak 33 (és fél) évre vagyunk ettől a dátumtól, úgy hogy szerintem ha közelítenénk ehhez szerintem az elmúlt 5 és fél évben is kellett volna már valamit tapasztalnunk. Nincs igazán változás azóta, nekem nagyon jó memóriám van és emlékszem még 2011 szeptember vége/október eleje is volt olyan meleg mint 2016 szeptember vége/október eleje.
2017. febr. 11. 10:50
 5/10 A kérdező kommentje:
A mostani tél meg 10+ éve a messze leghidegebb eddig...
2017. febr. 11. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
2006-ban a Blikk címoldalán: 2020-ban pálmafák lesznek a Duna partján...
2017. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: hehe, ez igaz: a múlt elképzelésén mindig röhögünk, ha nem válik be a megjósolt időpontra :)
2017. febr. 11. 10:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha jól tudom a Blikk az mindig valami hatásvadász sz*r volt csak, ugyanis volt olyan is hogy UFO-król írtak cikkeket...
2017. febr. 11. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Azt ugye tudod, hogy a videó nem komoly? Szándékosan túloz, ami humorossá teszi, miközben azért felhívja a figyelmet az aggasztó trendekre.
2017. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: igen, tisztában vagyok vele. Akármennyire is túlzás, érdekes videó
2017. febr. 11. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!