Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mindenki egyet szokott érteni...

Mindenki egyet szokott érteni abban, hogy a legnagyobb három misztérium a lét és isten kérdése, az élet, és az értelem, azaz intelligencia, mégpedig éppen ebben a sorrendben. De mit tennétek a következő három helyre?

Figyelt kérdés
(tudományos és bölcseleti szinten is)

2017. febr. 12. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Tetszőleges differenciálegyenletek analitikus megoldását. Háromszor. És elé, nem mögé. Az élet elég jól megoldott. A biokémia leírja a működését, az evolúció leírja a történelmét. Igazából a legelső lépcső az, amit nem ismerünk, de ez nem meglepő. Egy darab kémiai reakciót keresünk évmilliókkal ezelőttről. Nagyon valószínű, hogy soha nem fogjuk megtalálni. Isten nincsen, ez elég egyértelmű. Az intelligencia még nincs teljesen megoldva, de azért elég jól állunk vele. A biokémia és a számítástechnika területéről is egyre közeledünk. A lét jellemzéséhez pedig sokkal közelebb állnánk, ha meg tudnánk oldani a mindenféle diffegyenleteket amik kellenek hozzá.
2017. febr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Walter_Dornberger ***** válasza:
80%
Ez itt a "természettudomány" kategória, ne keverjük ide a hitet és a bölcseleti tudományokat!
2017. febr. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tetszőleges diffegyenletnek nincsen analítikus megoldása. Istennel csak a lét problémakörét próbáltam jelezni, tök mindegy, hogy kinek milyen a felfogása. Bár tudományos témakör, és ezért olyan kérdéseket várok, amikhez tudományosan hozzá lehet szólni, de általános misztériumok, kérdések, stb. Egyelőre még választ nem hallottam, nekem megvan a következő három, és bár tudós vagyok, és matematikus, de a diffegyenletek nincsenek közte, és semmiféle matek sejtés. De érdekelne mások véleménye.
2017. febr. 12. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
A következő legyen a "hogyan hat a lélek a testre?"! Vagy esetleg a gyógyszerek a lélekre.
2017. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Mindenki egyet szokott érteni abban, hogy a legnagyobb három misztérium a lét és isten kérdése"


Már ha a mindenki alatt a hívőket érted, de (főleg a termtudományok kategóriában) elég merész állítás kijelenteni, hogy mindenki hívő lenne...

2017. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tudósok egyetértenek: NEM ezt mondják.

Nem szeretjük a térítést a tudományok között!

Menj át ezzel a vallási fórumra!

2017. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugye a kérdésben szereplő misztérium szót metefizikára változtathatjuk, ha jól gondolom.

Márpedig a metafizikával nagyon sok tudós külsejű ember foglalkozik az ELTE BTK-n.

A tudomány rovatban az a megvitatásra érdemes kérdés merülhet fel a metafizikával kapcsolatban, hogy a fogalmait vajon minden vele foglalkozó ugyanúgy érti-e, vagy ez problémaként fel sem merül, hiszen az egymás szavaiban való gyönyörködéshez, vagy a szellemi maszturbációhoz ez nem is szükséges.

2017. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"a lét és isten kérdése" az egy a háromból, ha tudsz olvasni, akkor ez egy volt a felsorolásból, és a lét szólt a materialista, az isten pedig a hívő embereknek, de a kettő ugyanaz lényegében, ha materialista vagy, akkor az isten részét felejtsed el, tök mindegy, a kérdés ugyanaz
2017. febr. 12. 21:53
 9/13 A kérdező kommentje:

"A tudósok egyetértenek: NEM ezt mondják."


Tudósok számára az első kérdéshez tartozik: az ősrobbanás, a fizikai törvénye, az antropikus elv, stb.


A második kérdéshez tartozik az élet kialakulása, evolúció esetleg, esetleg az antropikus elv biológiai része, stb.


A harmadik az emberré válás, evolúció, agy, intelligencia, racionalitás, stb.

2017. febr. 12. 21:56
 10/13 A kérdező kommentje:

"Nem szeretjük a térítést a tudományok között!"


Senki nem akart téríteni. Hogy mit szeretsz és mit nem az nem érdekel senkit, főleg nem egy tudóst. A hozzászólásod pedig csak annyit mutat, hogy Isten fogalmáról milyen szegényes az ismereted. Van aki számára Isten = lét, ennyi. Ezért is hoztam ide, csak hívószóként. Kérdésekről és misztériumokról kérdeztem, amik az embereket érdeklik, a határvonalak nem élesek, ahogy azt az előző kifejtésemben érzékeltettem, de ezek a kérdések mindenkit foglalkoztatnak, a tudóst is, csak egy ponton túl a tudomány nem tud hozzászólni.

2017. febr. 12. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!