Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná a vírusok...

Valaki elmagyarázná a vírusok kialakulására vonatkozó elméleteket kicsit érthetőbben? Nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

Három fajta elméletet találtam a.) Regresszív elmélet b.) Sejtes eredet elmélet c.) Koevolúciós elmélet

Tudom, hogy nem olyan bonyolultan van leirva, hogy ne lehessen megerteni, viszont valamiert megsem áll össze a kép.

Esetleg valaki eltudná magyarázni kicsit egyszerűbben, vagy érthetőbben?



#vírus #biológia #evolúció #elmélet #sejt #kialakulás #regresszív elmélet #sejtes eredet #koevolúciós elmélet
2017. febr. 19. 12:12
 1/2 anonim válasza:

[link]

Nem tudom milyen mélyen érdekel a téma, de ez a videó nagyon közérthető, bár nem részletezi túl a témát. Bocsi ha ez nem segít. Nem érték hozzá... :)

2017. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

csak nem biosz alapjaira..? :D


regresszív hipotézis: a vírusok leegyszerűsödtek, parazita - gazdasejttől függővé váltak,úgymond egy degradálódás, egyszerűsödés történt az életmódjukban.


progresszív hipotézis: a vírusok mozgásra képes genetikai elemekből alakultak ki, mint pl. a transzpozonok. Idővel képesek lettek fehérjét is kódolni, illetve sejtről-sejtre jutni, kijutni a külvilágba.


"virus first" hipotézis: a vírusok egy régi (RNS) világ maradványai, belőlük alakultak ki idővel az élőlények.


Amúgy valószínűleg mindhárom állításnak van valamennyi igazságtartalma.

2017. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!