Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen elven működik?

Ez milyen elven működik?

Figyelt kérdés
[link]

2017. febr. 21. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A régebbi hagyományos filmes ruszki ZENIT fényképező (meg talán a CANON is ilyen) cserélhető objektíveire rácsavarva lehet az objektívet távcsőként használni. Annak idején olcsón lehetett venni a "lengyel" piacon 500-1000-res tükrös teleobjektíveket, annak már volt külön állvány csatlakozója, így egy elég brutális megfigyelő távcsövet lehetett készíteni. 100-as objektívnél kisebbre szerintem nem érdemes felrakni (nekem is van ilyen cuccom, majd most megint kipróbálom). A működése annyiban áll, hogy az objektív által leképzett, normális esetben a kb 3cm-re lévő tárgylemezre vetülő fordított állású képet megfordítja úgy, hogy a gyújtóponton kívülre, a megfelelő távolságba helyeznek egy tárgylencsét (ezért olyan hosszú)

A lencse élessége állítható.

2017. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen irányba kell felhelyezni az objektívet? Normál állásban? a saját kupakja utána lehet a távcső kupakja?
2017. febr. 22. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Az objektíven van egy M42-es sűrű menet, amivel csatlakozik a fényképező géphez. Ide csatlakozik ez a távcső átalakító, mintha a gép helyére csavarnád. A NIKON-nál bajonettzárral csatlakozik a géphez az objektív. Ezért írtam, hogy ez a cucc csak az M42-es objektívekhez jó, vagy ha fel tudsz kutatni átalakító közdarabot (M42-bajonett)akkor más objektívekhez is. A védőkupak a menetet védi, meg hogy ne jusson kosz a szerkezetbe tárolás során. Ez a kupak max. a fényképező gép menetébe jó, mert az is ugyan ez a 42-es anya-menet. Az objektívnek van saját védőkupakja, de az nem kompatibilis ezzel, mert az egyik vége 42-es apa-menet (ez megy a gépbe), a másik vége pedig az objektív lencsevédő kupak, ami sokkal nagyobb. Ennél képletesebben már nem tudom leírni, ha nem világos akkor rajzold le. [link]
2017. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!