Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van az univerzum szélén,...

Mi van az univerzum szélén, vagy hol van a vége, mi van utána?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 13:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Sosincs vége. Ez olyan mint egy gömb, csak százmilliószor nagyobb mint egy bolygó. Szóval ha elindulnál egy irányba valamennyi quatrilliárd évezred múlva visszaérnél. Feltéve ha a fénysebesség a köbön sebességgel haladnál. Tehát nincs vége, de olyan nagy, hogy nemvágom Istennek ekkora szervere hogy lehet.
2017. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Nos, ez a kérdés:

[link]

2017. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
talán egy végtelen sugarú gömb, végtelen sok középponttal
2017. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs széle, nincs vége, és nincs utána.


Az univerzum teljességét nem ismerjük. Ismerünk benne viszont egy csomó jelenséget. Arra törekszünk, hogy megértsük őket. Ehhez az is kell, hogy ne legyen ellentmondás benne. E pillanatban azt mondjuk, hogy az univerzum végtelen, mert ez felel meg leginkább a többi jelenségnek, mert ez nem vezet ellentmondásra, mert ezzel minden ismert (megtapasztalt) jelenséget magyarázni tudunk. De senki se tapasztalta meg, hogy az univerzum végtelen-e, vagy se. Nincs rá módszer. Ezért az ilyen kérdések teljességgel értelmetlenek.

A probléma kezelésére egyetlen lehetőség van. Sok példán, a matematika szorgalmas megértésén keresztül meg kell érteni a végtelen fogalmát. Talán hihetetlennek tűnik, de az ilyen kérdések azonnal megmutatják, hogy a kérdező erről nem rendelkezik ismeretekkel.


Kérdező! Nagyon szeretném, ha nem értenéd félre, nem akarlak megbántani, inkább becsülöm a kíváncsiságod. De azt el kell fogadnod, hogy egy ilyen kérdésre itt nem kaphatsz választ. Másutt se. Legfeljebb felhívják a figyelmedet arra, amire én is. A végtelen fogalmát érdemes tanulmányozni.

2017. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Túlvilág HÁHH *see what I did here?! :D
2017. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen volt a kérdés.

Tudod, neked sem tilos visszaolvasni.

2017. febr. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kellett a hármast lenullázni?
2017. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem én nulláztalak le (bár vicces, hogy úgy állítod be, hogy nem te írtad volna, mikor kint van a neved :P ), de gondolj bele: Végtelen sugarú GÖMB, végtelen KÖZÉPPONTTAL. Értem mire gondolsz, de ez így ebben a formában értelmetlen :D
2017. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem állítottam úgy be, nem vagyok hülye, csak így kérdeztem Azonnal pontozzátok fel a válaszaimat! Így jó?

a végtelenhez illik a paradoxon.

A végtelen, az egy, a semmi szolidáris egymással. (-100%)

2017. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
2017. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!