Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az űr hogy tágúlhat ha végtelen?

Az űr hogy tágúlhat ha végtelen?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is hogy ömmagába görbülvissza, de szerintem ez hülyeség. De hogy tágúlhatna nagyobbra ha végtelen? A lufis példa nem jó mert annak van vége. Esetleg valami máshoz nem lehet hasonlítani? Meg hallottam errő a sötét energiáról meg a sötét anyagról is. Esetlwg tudna valaki erről is valamit mondani?

2017. febr. 27. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

1. Ki mondta hogy végtelen?

2. Ha mégis végtelen lenne, hol van az ellentmondás? A távolság ami 1000 km volt, egy idő múlva 1001 lesz, Így!

2017. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak pár hete volt ez a kérdés.

Egyébként tényleg így tágul: ami idáig 1000 fényév volt, az most már 1001 fényév. A tárgyak nem tágulnak, ezért lehet látni, hogy a galaxisok egyre messzebb vannak egymástól.

2017. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Megértéséhez elegendő a befektetett munka tágulása. Talán több ezer módon feltett kérdés van csak itt erről. A legváltozatosabb módon válaszolják meg, többek között sokan azzal kezdik, mindenekelőtt a végtelen sajátosságainak megismerése fontos, az űr csak az után jöhet.
2017. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!