Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tudtok az univerzumról?

Mit tudtok az univerzumról?

Figyelt kérdés
tudtok érdekes,új tényeket mondani róla? Akármiről! föld,nap,canis majoris,androméda galaxis édesmindegy! imádom az univerzumot és csodálom mennyire titkozatos,szép,félelmetes és csodálatos! akarok tudni róla sok dolgot,érdekeseket! :) pl az ilyet tudom hogy elvileg létezik multiverzum de nem bizonyított,az UY Scuti nagyobb mint a VY Canis Majoris..stb

2017. márc. 25. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag annak a két csillagnak a sűrűsége ezerszer kisebb, mint a levegőé. Nem feltétlen 1000-szer, de a lényeg, hogy nagyon könnyűek, és a hőmérsékletük se túl nagy, kb. 3000-3500 fok környékén vannak. Gondoltam megírom, ha már elolvastam a kérdést.
2017. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

[link]


Hidd el, hogy ilyen általános kérdésben sokkal hasznosabb a netes keresés, mint a GYK.

2017. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) azért próbálkoztam itt hátha van akit szintúgy érdekel az univerzum és sok mindent tud róla és beszélgethetnék vele. :)
2017. márc. 25. 11:41
 4/6 Szirty ***** válasza:
100%

Új tényeket?

Nem tudom neked mi az új.

Szerintem a csillagok fizikája (is) érdekes és valószínű hogy lesz benne számodra új dolog is. Ezért ajánlom Dávid Gyula "Szupernova, avagy a felrobbanó hűtőgép" előadását:


https://www.youtube.com/watch?v=2HyHVJaKdp0


Levezetésképpen pedig a multiverzummal kapcsolatos szórakoztató gondolat indítónak ezt:


[link]

:)

2017. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogom tekinteni ha lesz időm! Nekem ez sokat jelent mert miután régebben elkezdett érdekelni az univerzum (meg mindig is csodáltam) azután teljesen máshogy néztem a világra az emberekre és magába húzott az egész érdeklődés és sokat akarok tudni róluk mindenre kíváncsi vagyok ami csak a létezéssel,univerzummal,csillagokról szóval az egész világegyetemmel kapcsolatos. :)
2017. márc. 25. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt a linket a figyelmedbe:

[link]


Itt találsz pár al-lapot, többnyire mindegyik valamilyen, az univerzumunkban fellelhető dologgal foglalkozik. Van néhány olyan is ami nem, de azért kb. 100-ból 99 igen.


Olvasgasd át, ha végeztél, gyere vissza, és a felmerülő kérdéseidre szívesen válaszolunk, ha tudunk.

2017. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!