Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A magyar wikipedia szócikkek,...

A magyar wikipedia szócikkek, miért ennyire hiányosak az angol megfelelőikhez képest?

Figyelt kérdés

Csak egy példa, hogy szemléltessem:

Magyar: [link]

Angol: [link]

(ennél az adott példánál még nincs is olyan extrém különbség, inkább ez az átlagos).



2017. márc. 26. 19:13
1 2
 1/12 EagleHUN ***** válasza:
100%
Kevsen szerkesztik idehaza.
2017. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Talan az lehet az oka, hogy a vilagon kb. egymilliardan beszelik es muvelik az angol nyelvet, a magyart meg 10-12 millioan...
2017. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Meg az, hogy aki elkezdi szerkeszteni a magyart, elég hamar csalódik. "Járőröknek" nevezett cenzorok vannak, akik saját személyes véleményük alapján hagyják jóvá vagy törlik a szerkesztésedet. (Abba ne is menjünk bele, hogy világnézetileg milyen irányban elfogultak.)
2017. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
59%
Mesélj, világnézetileg milyen irányban elfogultak a járőrök? A megbízható forrás nélküli, szubjektív hülyeségeket nyilván törölni fogják.
2017. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Talintulli: es meselj mar, ezt a katyvaszt honnan vetted?
2017. márc. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert tegyük fel, kedved szottyan lefordítani és közzé tenni egy angol Wiki-oldalt, csak úgy önszorgalomból. Lefordítod, meg is jelenik, minden zsír.

Aztán eltelik másfél év, jön valami újabb felfedezés a témában, így valaki az angol részbe beletoldja a friss információkat, pontosítja a meglévőket, esetleg átfogalmaz egyes mondatokat. Te viszont már rég el is felejtetted hogy te valamikor is írtál a Wikibe, másnak meg nem jut eszébe az adott oldalt az angollal összehasonlítgatni. Így aztán hiányos marad az angolhoz képest, míg valaki valamikor majd ki nem pótolja. Ez persze többször is előfordulhat, így aztán a magyar cikk egyre csonkább marad az angolhoz képest.

2017. márc. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a szerkesztő, és egyre fogynak. Úgyhogy ha akarsz, akkor gyere!
2017. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Kevés magyar is szerkeszti a magyar nyelvű wikipediát és bennük is inkább több a lelkesedés mint a teljes körű tudás.

Olyat is láttam már hogy elfogulatlan egy szószedet és a tárgymutatóban cégeket reklámoznak az oldalukra mutató linkekkel. A wiki meg ezt engedi. Azt csodálkoznak ha alig támogatja őket valaki amikor a lap tetején pitiznek adományokért.

2017. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Javítom:

*Olyat is láttam már hogy NEM elfogulatlan egy szószedet és a tárgymutatóban cégeket reklámoznak az oldalukra mutató linkekkel.

2017. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikai behatolás-ellenőrzésből írtam pár leírást angol megfelelő alapján. Gyorsan kaptam is a figyelmeztetéseket, hogy ez illegális.

Tiszta idióták! Minden fent van a neten (angol wikiben is), és NEM illegális! Egy sebezhetőség ismerete nem az, csak ha kihasználom rossz célúan. Gratulálok a magyar Wikis járőröknek. Buták mint az ólajtó.

2017. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!