Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a videó tartalmát? (membrán potenciál)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=hk09AkV5_Kc&list=PLY33uf2n4e..


Én sajnos nem értem, és ezt adták, hogy értsem meg...



2017. márc. 29. 19:40
 1/2 tip top válasza:
A minden egyes sejt membránban van,amely (a membrán)a külső környezetet elválasztja a belső környezettől.A pozitív és negatív ionok nincsenek egyenlő elosztva a membrán kétoldalán.Alapjában véve ezek a koncentráció különbségek felelősek a nyugalmi membrán potenciál kialakulásáért.Általánosan beszélve nagyobb koncentrációjú Na,Cl,Ca van a membránon kívűl.Nagyobb koncentrációjú K és negatív töltésű anionok a sejten belül,Ezek közé az anionok közé beletartoznak az aminosavak,fehérjékk....Ha lefordítanám az egészet magyarra akkor sem biztos,hogy megérted.
2017. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tip top válasza:

Ettőla videotól megfájdult a fejem,ez csak összezavar.Említi a Na k pumpát de nem említi,hogy hol a legfontosabb szerintem idegrendszer.Ez a video az a kémiai elemekre és számokra összpontosít de az élettani funkcióját nem magyarázza el és hogy miért is van úgy és ott.


ÉN A membrán potenciál különbség fontosságát az idegimpulzos közvetítésél értettem meg.

2017. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!