Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika! Miért nem változik a...

Fizika! Miért nem változik a szoba levegőjének belső energiája? A többi lent.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Nem értem a gondolkodtato kérdések 4es feladatát és a feladatokból 3ast. A megoldásokat is csatoltam. Az elején ragadtam le. Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném! :)



2017. ápr. 2. 19:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy a válasz rossz a tk.ben?
2017. ápr. 2. 19:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a szoba légmentesen van lezárva, akkor a nyomás emelkedik, ergo a belső energia is. Mivel a szoba nincs légmentesen lezárva általában, ezért a nyomásnövekedést úgy egyenlíti ki, hogy részecskék távoznak a térből. Ezt a részecskeszám-csökkenést ellensúlyozza a hőm. növekedés, ezért elképzelhető, hogy nem nő a belső energia.


A 3. feladatban, pedig a beáramló hidegebb levegő lehűti a bent lévő tárgyakat (energiát vesz el tőlük, ezért felmelegszik). Az eredetileg a szobában lévő levegő pedig odakint lehűl (feltételezve, hogy kint hidegebb van) és csökken a belső energiája. Most azt kell már csak eldönteni, hogy mit tekintünk a szoba levegőjének, érettségin az ilyeneket lehet később fellebbezni. (nyaktorna megvolt)

2017. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Zöld kéz ment.
2017. ápr. 2. 21:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon okos vagy! :) Jó ha az ember számíthat valakire.
2017. ápr. 2. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!