Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha létrejön egy feketelyuk,...

Ha létrejön egy feketelyuk, akkor az SOHA TÖBBÉ nem fog megszűnni? A komplett világegyetem haláláig fogja pusztítani a körülötte lévő anyagot/energiát?

Figyelt kérdés
A világegyetem végén fekete lyukak fognak mindent ellepni s benyelni?

2017. ápr. 9. 15:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Remélem minél hamarabb bekövetkezik.
2017. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Mojjo ***** válasza:
87%

Nem. A fekete lyukak "párolognak". Minél nagyobbak, annál lassabban. De véges sok idő alatt mind elpárolog.

[link]

2017. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez butus elmélet és nem igaz. Egy fekete lyuk nem fog elpusztítani egy univerzumot. Az energiák ütköznek egymással alkotnak és teremnek meg pusztitanak az energiák körforgása örök és valóságos sosem lesz vége az életnek mindig cserélődőik .
2017. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A nagy francokat örök! Ez a fogalom csak papíron létezik, az ember agyszüleménye.


Előbb utóbb az univerzum is "szétesik". Mivel az a MINDEN, a MINDENSÉG, így az fog legkésőbb. Milliárdévek ezrei után, de ki fog hűlni, az anyag fel fog bomlani benne.


Ezt csak azok negálják, akik az elmúlás definíciójától is gondolatban pánikolnak.


Az földi szerves élet amúgy is hatványozottan előbb fog megszűnni, szóval a kérdést minden érzelemtől mentesen tettem fel.


Csak arra voltam kíváncsi, hogy a feketelyukak fognak-e előbb felszaporodni, vagy az anyag magától bomlik-e le.

2017. ápr. 9. 17:01
 5/23 Mojjo ***** válasza:
88%
@4: és ha valóban felbomlik minden anyag? Ez nem jelenti azt, hogy a világegyetemnek vége lesz, pusztán azt, hogy máshogy fog kinézni, mint most. Mellesleg egyáltalán nem biztos, hogy akár a bennünket körülvevő, hétköznapi anyag valaha elbomlik. Ez attól függ, stabil-e a proton. Bár pár, egyelőre bizonyítatlan elmélet szerint nagyon hosszú, de véges felezési idővel bomlik, de kísérleti bizonyítékunk nincs erre. Sőt, a jelenlegi legteljesebb részecskefizikai modellünk, a standard modell szerint bizony stabil.
2017. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

"Csak arra voltam kíváncsi, hogy a feketelyukak fognak-e előbb felszaporodni, vagy az anyag magától bomlik-e le."

Egyik sem: előbb elpárolognak a fekete lyukak, utána bomlik le a mai anyag, és lesz belőle másfajta.

Dávid Gyula, mcse.

2017. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Mojjo ***** válasza:
87%
@6: Dávid Gyula olyat biztos nem állított kijelentő módban, hogy elbomlik a "mai anyag". Szimplán azért nem, mert egyelőre semmi bizonyíték arra, hogy így fog történni. Sőt, jelenleg minden megfigyelésünk és jól alátámasztott elméletünk ennek pont az ellenkezőjére enged következtetni.
2017. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Azt mondta, ez a valószínű végkifejlet. Ő is mondta, hogy még nem találták meg a felezési időt, csak valószínűsítik.
2017. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg mindenki csak a bolond tudományt követi ? Hahó észek gondoljatok az anyagon túlra a transzcendens változatot is megjeleníteni.
2017. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Mojjo ***** válasza:

@8: Ezt nem értem. Ha valamire egész pontosan nulla bizonyíték van, az miért valószínű? Az a helyzet, hogy bármennyire is tudjuk, hogy a standard modell nem teljes, és bárhogy próbálunk bármi kísérleti eredményt találni, ami nem konzisztens vele, és végre utat mutathatna a hova tovább kérdésre, nem tudunk. A világon minden kísérleti eredmény csak újabb és újabb alátámasztása a standard modellnek*. Ahol a proton abszolút stabil. Épp ezért minden más modell (ahol esetleg véges felezési ideje van a protonnak) egyelőre nem több, mint matematikai játék.


* = a neutrínóoszcilláció felfedezése kilóg a sorból, az okozott némi zavart az SM körül. De ennek nincs köze a proton élettartama témához.

2017. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!