Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hányféleképpen lehet megszerke...

Hányféleképpen lehet megszerkeszteni egy ötszöget?

Figyelt kérdés
Arra lennék nagyon egyszerűen kíváncsi, hogy hányféle módszerrel lehet szabályos ötszöget megszerkeszteni? Tudom, hogy van egy pár, de nekem pontos adat kellene róla.

2017. ápr. 13. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Sehogy sem lehet, de hogy ez hányféle sehogy, azt nem tudom.
2017. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Itt fel van sorolva egy pár módszer:

[link]


Hogy pontosan hány módszer van, szerintem senki nem tudja, meg az is kérdés, hogy mit számítasz külön módszernek.

2017. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Te nagyon hülye! Azt ugye tudod - dehogy tudod! - hogy ezek nem szabályos ötszögek, hanaem MAJDNEM szabályosak?
2017. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Te nagyon okos!

Azt ugye meg tudod indokolni - dehogy tudod! - hogy szerinted miért csak MAJDNEM szabályosak?

2017. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor átfogalmazom, csak hogy mindenkinek nagyon jó és kellemes legyen: hányféleképpen próbálták már megszerkeszteni a szabályos ötszöget? És köszönöm a linket, az legalább hasznos volt. :D
2017. ápr. 14. 13:56
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
A szabályos ötszög szerkesztése, hasonlóan a kör négyszögesítéséhez, bizonyítottan lehetetlen. Kőrzővel és vonalzóval legalábbis, szerkesztésen meg ezt értjük. Amiket szerkesztgetünk, az szabályos ötszöghöz szemre hasonló síkidom. De ez nekem már unalmas, befejeztem!
2017. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"A szabályos ötszög szerkesztése, hasonlóan a kör négyszögesítéséhez, bizonyítottan lehetetlen"

Oké, várjuk a bizonyítást.


"De ez nekem már unalmas, befejeztem!"

Hát úgy tényleg elég unalmas lehet, ha izomból kijelented, hogy nem lehet és a másik a hülye.


Itt fel van sorolva, hogy mely szabályos sokszögek megszerkeszthetők és melyek nem. Az ötszög a megszerkeszthetők között van.

[link]

2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez csak egy egyszerű kérdés szeretett volna lenni... Amúgy persze, ha az ember megpróbál megszerkeszteni egy ötszöget, nem jön ki, mert kicsit mindig elcsúsznak a pontok, de azért az emberek próbálkoznak. A próbálkozási módok számára lennék kíváncsi, nem pedig arra, hogy most megszerkeszthető vagy sem.
2017. ápr. 14. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármost, kedves kérdező, igen, elcsúsznak a dolgok papíron, de a matematikát ez nem érdekli. Az izgatja, hogy ha nem csúsznak el, akkor például euklideszi szerkesztéssel, magyarul körzővel-vonalzóval meg lehet-e szerkeszteni. A szabályos ötszöget például igen.

Pontos adatot kérlek nem fog mondani még egy geométer sem, mert egyrészt kevés ennyi, hogy szabályos ötszög, másrészt, ahogy mondották, nem mindegy, mit tekintünk külön módszernek stb.

2017. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Mindenkitől elnézést kérek, a hülye én voltam! :-(
2017. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!