Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elte biológiáról aktuális...

Elte biológiáról aktuális vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokszor volt már ez a kérdés de a legfrisebb is 3 évvel ezelőtti. Nagyon szeretném kikérni a véleményeteket róla, hiszen -ha minden jól megy- ez év szeptembertől oda fogok járni. Sok rosszat hallottam róla de engem komolyan érdekel a biológia. Másfelől szerintetek mennyire késői, hogy 20 évesen fogom elkezdeni a szakot? Előre is köszi a válaszokat :)

2017. ápr. 16. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdeni semennyire sem késő, még fiatal vagy.
2017. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, csak nem akarok kilógni a sorból :D
2017. ápr. 16. 16:53
 3/17 Mojjo ***** válasza:
85%

A három éves vélemény bőven nem régi. Én jóval régebben végeztem ki ezt a szakot (meg ő engem), de azóta sem változott semmi. Illetve de, rosszabb lett.


Erre a szakra felvesznek több száz embert. Nem tudom, aktuálisan mennyit és ezért nem is fogom a mobiladatomat fogyasztani, de irgalmatlan mennyiséget. Ennek van pár áldásos hatása, pl:


1, a világon semmifél csoportszintű összetartás, sőt, csoporthoz tartozás tudat nem alakul ki a hallgatókban. Összehasonlítva az ELTE fizikával (amit nem végeztel el végül, de azért 4 félévet lenyomtam), ahol egy évfolyam konkrétan egy összetaetó osztályként működik, és ahol maximálisan megvan a fizikus öntudat, ég és föld. Semmi biológus öntudat, az Ebihal is kb döglött a Mafihe-vel ellentétben, és tényleg, nulla közösségérzet.


2, azon előadásokon, ahol a teljes évfolyam jelen van, kezelhetetlen a helyzet. Három számjegynyi mennyiségű ember beszéli túl a tanárt, kegyetlen. Az első két alkalommal, utána már persze nem jár senki az órákra.


3, ez frusztrálja a tanárokat. Úgy érezhetik - kb jogosan -, hogy sz.rba sincsenek nézve. Ami visszaüt, mert ez a frusztráció maximálisan megnyílvánul a hallgatókkal való bánásmódban. Ami tovább kedvetleníti a hallgatókat, amitől még kevésbé lesznek motiváltak, amitől még frusztráltabbak lesznek az oktatók stb stb


4, az oktatók alighanem úgy érzik, hígul a szakmájuk azzal, hogy emberek százai özönlenek biológiát tanulni. Emiatt is nő a frusztráció, romlik a hozzáállás


Amennyire érezni lehet (és amúgy nagyon lehet), az oktatók kb rühellik egymást, rühellik a hallgatókat, és amúgy a hallgatók is a tanárokat.


Ilyen körülmények között természetesen minőségi oktatásról nem lehet beszélni. Na meg az érdemjegyek a legritkabb esetben mutatnak bármi korrelációt a hallgató tudászintjével. Összefoglalva: egy hatalmas, bűzölgő ürülék ez a szak. És nem kellene ilyennek lennie. Ismerek több embert, akik az ország más egyetemeinek biológia szakjait és az ELTE-t is megjárták. Mind azt mondja, hogy ég és föld a különbség - nagyon nem az ELTE javára. Én magam pedig fizika szakba kezdtem egy még osztatlan biológus után. Döbbenetes volt, hogy ugyanott, ugyanannak az egyetemnek ugyanazon karán mennyivel színvonalasabb, kiegyensúlyozottabb képzés is folyik.


Ezek alapján szerintem az ELTE TTK biológia az ELTE szégyene és a magyar biológiaoktatás szégyene. Részvétem, ha odamész.

2017. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 dq ***** válasza:
100%

Mit szeretnél vele kezdeni?


Van egy olyan közvélekedés, hogy a menőbb területekhez (mittudomén neurobiológia, génszerkesztés, akármi) inkább fizikus/informatikus/mérnöki módszerek kellenek.


Statisztikai ismeretek és numerikus számítógépes programok ismerete, nem pedig 2000 mohafaj...


Állatkertbe gondozónak, etológusnak, erdőmérnöknek, akármi biztos jó az a szak is.


Egyébként nem késtél el a kérdéssel egy évet kb?

2017. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat. Sajnos megerősítettetek abban amitől féltem. De, elkéstem egy évet és pont ezért vagyok kétségbe esve. Javasoljátok inkább, hogy jövőre csináljak meg egy kémia emeltet és vállaljam be az Áokt?
2017. ápr. 16. 21:45
 6/17 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: attól függ, mi akarsz lenni. De komolyan. A biológiával mihez szeretnél kezdeni? Milyen jövőképed van vele? Az egyik alapvető baj, ami miatt rohad az egész rendszet, hogy a biológushallgatónak jelentkező kismilliónyi ember döntő többségének a világon semmi. Csak egész jól megy nekik a biológia a középsuliban, más ötletük meg nincs, így elmennek biológia alapszakra. Az a helyzet, hogy egy kutatószakba csak úgy érdemes belevágni, hogy ha abszolút szerelem az a tudományág. Ha maximálisan elkötelezett vagy mellette. Ha tudod, mit és miért akarsz kezdeni vele. Ez megvan neked?


Ha "jó az ÁOK" is, akkor nem értem, mik a céljaid és motivációid. Ezt tisztázd magadban.

2017. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ő az állatorvosira gondolt.

Ha állatokkal akar foglalkozni, akkor érthető.

2017. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:
100%

@7:

ÁOK = Általános Orvostudományi Kar

ÁOTK = Állatorvostudományi kar


De akárhogy is, továbbra is az dönt, hogy mi is szeretne lenni.

2017. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Teljesen igaza van a 4.felhasználonak. Fogalmam sincs mi a tervem... Egyszerűen érdekelnek a természettudományok és a biosz a legjobban. Plusz szeretnék valami kihívást. Ennek ellenére döntenem kell mert az idő ketyeg.
2017. ápr. 16. 22:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban nem relevánsak a régi vélemények, hogy szeptembertől teljesen új tanterv kezdődik BSc-n és Msc-n is. Teljesen más felépítésű lesz, mint a mostani, kb "kísérleti" jelleggel, de állítólag jobb lesz, mint jelenleg.

#3 válaszoló sok negatívumot írt, de sajnos többsége jogos. Viszont vannak kivételek! Nem egy kalap kaki az egész. Igen vannak oktatók akik utálnak minden hallgatót és szivatnak és utálják, hogy sokan vagyunk, de abszolút vannak szinte példaképként szolgáló, motiváló, kedves, emberséges oktatók is, akiknek szívesen jár az óráira az ember.

Én alapvetően szorgalmi időszakban, mikor az órákat hallgatom nagyon szeretem, érdekes dolgokat hallani lenyűgözően okos emberektől. Vizsgaidőszakban kétnaponta megkérdőjelezem az életem értelmét is... De ez remélhetőleg változni fog az új tantervvel.

2017. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!