Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Algoritmusok bonyolultságnak...

Algoritmusok bonyolultságnak mérése esetén, ha két algoritmus bonyolultságát össze adom, akkor pl: O (n^3) +O (n^2) =O (n^3)? és O (n^3) +O (n^3) =O (n^3)?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 24. 22:53
 1/8 s55 ***** válasza:
100%
Igen, ha jól tudom ez azt jelenti, hogy hanyadrendű polinommal lehet felülről becsülni, vagyis n^3 esetén a polinom tartalmazhat n^2es tagot is, továbba az n^3 együtthatója is tetszőleges.(ezért lehet "összeadni" a két n^3öt eggyé)
2017. ápr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dq ***** válasza:

Ha konstans sokat adsz össze, akkor a szereplő futásidők közül a maximum lesz az eredmény.


Ha n-től függő darabot adsz össze, akkor ott már vigyázni kell.

2017. ápr. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tulajdon képe van egy nagy algoritmusom, mit részekre bontva ezek a 'futásidők': 3*O (n^3) +10+O (n^2) Ennek mi lenne az eredménye?
2017. ápr. 25. 08:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Tulajdon képe van egy nagy algoritmusom, mit részekre bontva ezek a 'futásidők': 3*O (n^3) +10*O (n^2) Ennek mi lenne az eredménye? (Javítva)
2017. ápr. 25. 08:01
 5/8 s55 ***** válasza:
Igen, te most 2t adsz össze, tehát összességében O(n^3) a bonyolultság.
2017. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Leszámítva, hogy ez nem a bonyolultságot, hanem a pontosságot (hibát) fejezi ki.

Az ordó azt mutatja meg, az adott algoritmus hibája az "n" hányadik hatványával arányos. És ha valami a sokkal nagyobb harmadik hatvánnyal arányos, akkor ahhoz egy második hatványú hibát adva, az eredmény még mindig a harmadik hatvánnyal arányos. Röviden szólva, a nagyságrendben mindig a legmagasabb hatvány számít csak.

2017. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én ezt nem így tudom.

Ezt a definíciót hazsnáltam:

nformatikában általában egy algoritmus futásidejének jellemzésére használjuk: a vizsgált függvény a futáshoz szükséges időt adja meg a bemenet hosszának függvényében. Leegyszerűsítve, egy O(n^2) futásidejű algoritmus kétszer akkora méretű bemenetre négyszer annyi ideig fog futni, háromszor akkora bemenetre kilencszer annyi ideig. Míg maga a futásidőt leíró függvény függ az implementáció részleteitől és a futtatáshoz használt architektúrától, az algoritmus nagy ordója csak az algoritmus alapelvétől függ.

2017. ápr. 25. 12:18
 8/8 dq ***** válasza:

Az O() nagyságrendet jelöl. A hibát is O()-ban, azaz nagyságrendben mér(het)jük, pont ugyanúgy, ahogy a futásidőt.


Hibára is érvényes, amit írtam. Konstans darab O() összege esetén az eredmény a legnagyobb tag lesz. (Speciálisan polinomok esetén a legnagyobb kitevőjű.)

2017. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!