Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Földnek van súlya?

A Földnek van súlya?

Figyelt kérdés
Azaz nyom valamiféle alátámasztást, ill. húz valamilyen felfüggesztést, akár a gravitációs kölcsönhatás által?

2017. ápr. 25. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
nem
2017. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

van is, meg nincs is...

Ha a Föld gravitációs terén belül nézzük, van, mert minden réteg, kéreglemez, sőt az atmoszféra, és a víz is a föld középpontjára nehezedik. Ezért is olyan irdatlan nagy a nyomás odalent.

Ha a világűrből nézzük a dogot, nincs, mert a világűrben súlytalanság van, a tömeg csak a gravitáció révén érvényesül.

2017. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó mondat helyesen: a súly csak a gravitáció révén érvényesül. A tömeg független a gravitációtól.
2017. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

utolsó, csak alapvető ismereteim vannak fizikából, és már azokból is sokat felejtettem, mivel nem használom. De én esküdni mertem volna, hogy a gravitáció más néven tömegvonzás.

h még itt vagy, légy szíves magyarázd el...

2017. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem én vagyok akit kértél hogy elmagyarázza, de megteszem. Az utolsó igazat ír a tömeg független a gravitációtól. Azért nevezik tömegvonzásnak mert a tömeg kelti azt a vonzó hatású erőt amit mi gravitációnak nevezünk azáltal hogy meghajlítja a téridőt.
2017. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
na, most már végképp nem értem. Igen, ezt így tudtam pont, ahogyan leírtad. De az teljesen érthetetlen, hogy a tömeg kelti, mégis független tőle??? Mi van??
2017. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gravitáció függ a tömegtől nem pedig fordítva hogy a tömeg függ a gravitációtól.
2017. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a tömeg definíciója: a tömeg a tehetetlenség mértékét határozza meg.

[link]

2017. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah, már értem, mit nem értettem. Ti mint ok-okozati viszony kifejezését, használtátok a függ szót, én pedig az összefüggést értettem alatta, ok-okozati viszonyt figyelmen kívül hagyva.

Persze, az teljesen evidens, hogy a gravitáció függ a tömegtől, és nem fordítva :D

2017. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Köszönöm! :)
2017. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!