Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon szeretnék kémiát...

Nagyon szeretnék kémiát tanulni, de tiszta hülye vagyok hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden álmom, hogy orvos legyek. Elkezdtem tanulni a kémiát és bioszt. Biologia az megy, semmi gond vele. Viszont a kémia mindig kifog rajtam. Az elmélet megy, na de a számítások...! Az valami katastrófa. Hiába probálom megérteni, sehogy sem megy. Egyszerűen nem értem meg a logikát benne. Nem tuodm, hogy csak én vagyok ezzel így, vagy ez alapból ilyen tantárgy, amivel sokat kell kínlódni. Nagyon szeretném megérteni, és mégsem tudom. Leülök nyugodtan tanulni, elhatározom, hogy most megértem és megtanulom. De a vége mindig az, hogy becsukom a könyvet, visszateszem a polcra, és legszivesebben orditani tudnek, mert olyan ideges vagyok. A rengeteg kudarc élménytől egyre motiválatlanabb vagyok, és kezdek beletörődni, hogy ennek itt a vége, és kár erőltetni.

Pedig kiskoromtól szeretnék orvos lenni, és más szakmában nem is tudom magam elképzelni

Mit tudtok tanácsolni? Hogyan lehet ezen változtatni? Mit csinálok rosszul?



2017. ápr. 27. 18:53
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Keress az interneten vagy könyvekben számoláslevezetéseket. Az egy témakörbe tartozó számolásokat sokszor csináld meg, de ne azonnal, hanem 2-3 nap eltéréssel. Vagy a gyakorló számolások egy részét csináld meg egyik nap, majd másnap a másik részét (átnézés nélkül, így ellenőrizni tudod, hogy mennyire emlékszel).

A másik, hogy tapasztald ki, hogy neked hogyan jó tanulni ezt a tárgyat. Délelőtt/Délután? Kis dózisokban/Órákon át belemélyedve? Ha ezeket kitapasztalod akkor könnyebb lesz.

Autodidakta módon talán így lehet a legjobban gyakorolni a számolásokat.

De a kémia szerintem egy olyan tárgy, ahol rá kell állnia az agyadnak a gondolatmenetre, a logikára. Ehhez gyakran kell tanár, aki érthetően el tudja magyarázni a dolgokat, mindig tud válaszolni a kérdésekre. Szóval egy magántanár jól jönne, már ha megengedheted magadnak.

Ne keseredj el, ha még csak most kezdted el semmi sincsen veszve! :)


(Ha viszont nagyon nem megy a kémia (értsd: már évek óta próbálod elsajátítani az alapjait!!!!, a magántanár sem tudott segíteni, stb.,), akkor érdemesebb lenne elengedni ezt az álmot. Mert a kemény munka és a sok kudarc nem csak megédesíteni tudja ám a célt, de bizony el is tudja venni az ember kedvét az egésztől. Végül már csak azért csinálni, mert "most már nem adom fel" szerintem nincsen értelme. De nem tudom, hogy veled ez-e a helyzet.

Én nagyon sokáig archeológus akartam lenni, de aztán rájöttem, hogy ez nem nekem való. Azóta rátaláltam arra a dologra, amit szívesen csinálnék egy életen át.)


Sok sikert! :)

2017. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) a tanáron már én is gondolkodtam, de sajnos a környéken nincsenek, skypen meg nem oylan mint élőben! :) egyenlőre nem adom fel! mindent megpróbálok! :)
2017. ápr. 27. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez neked az "Ötösöm lesz kémiából" című könyvre lesz csupán szükséged.
2017. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

En is pont igy vagyok, mint te.

Iden felvettem faktnak a kemiat es belepusztulok olyan nehez. Nagyon sokat kell ra gyakorolni, de nekem sincs mar erom szinten ugy, mint neked a sok kudarcelmeny miatt. Eddig a legjobb emelt tz-m is csak negyes lett es nagyon felek, hogy nem vesznek fel.. De nem akarom feladni meg, mert ez az almom.

2017. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nincs olyan hogy lehetetlen! Én anno volt hogy üresen adtam be a kémia számolás részt. Érettségin már 4-ből 3-at meg tudtam csinálni. Úgyhogy kitartás, kemény munka, türelem! Lesz ez még nehezebb is :) Üdvözlettel: egy másodéves orvosis
2017. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg konkrétan mi a probléma?
2017. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Eleve a hozzáállás is rossz - nem vagy hülye hozzá, az akaraterőd kevés hozzá, meg a türelmed. Egyszerre kis adagokban állj neki, a számításokat pontosan nézd végig, próbáld magadtól megcsinálni. Ha nem világos, kérdezz bátran, rengetegen tudunk segíteni, akár e-mailben is.
2017. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Ötösöm lesz kémiából feledatgyűjteményt ajánlanám, tökéletes felkészítő a felvételire/érettségire.

A számolásokat meg matematikai és kémiai szinten is meg kell érteni.

2017. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmélet megy, na de a számítások."


Ha a számítások nem mennek, akkor az elméleted sem érted igazán, csak bemagolod.

A magolt tudással történelemből például még úgy-ahogy el lehet lavírozni, de kémiából - ahogy a példád is mutatja - rögtön az első megoldandó feladatnál kiderül, hogy nem érted az elméletet.

Kellene átmenetileg egy korrepetitor, aki mintafeladatok segítségével átvenné veled az elméletet. Az elméletet, a szabályokat egészen pontosan meg kellene tanulni, és írásos tesztekkel kellene megbizonyosodni erről.

Én annakidején csináltam ilyen teszteket a kistanítványaimnak (felvételire felkészítés), hogy mondjuk 5 féle képpen le volt írva a Hund szabály, meg a Pauli elv, meg az elektronaffinitás, etc, de nyilván az ötből csak egy volt jó.

Aki nem tudta az elméletet egészen pontosan, annak jónak tűnt mindegyik válasz. Aki meg tudta az elméletet, az ki tudta választani, hogy ebből ez a szó hiányzik, abban az a szó nem korrekt, itt az elektront nem rátesszük, hanem elvisszük, szóval számértékben még jó lenne, csak előjelesen vagyunk kakában.


Hoztak egyszer a szülei egy fiatalembert, szintén nagy magabiztossággal, hogy az elméletet a gyerek tudja, csak a feladatmegoldásban kellene segíteni.

Mondom oké, akkor nézzük a legegyszerűbb feladatomat, diktálom:

- Citromsavat titrálunk nátrium-hidroxiddal...

- Tanár, úr! Mi az a citromsav???

- Már meg ne haragudj érte, de arról volt szó, hogy az elméletet tudod!!!

2017. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!