Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tanuljam meg a periodusos...

Hogy tanuljam meg a periodusos rendszert úgy hogy azt majd használni is tudjam?

Figyelt kérdés

Nem szeretném fejből be magolni az egészet, hanem inkább "megérteni" szeretném :) Találtam egy jó oldalt ahol minden elemhez videó is van, de sajnos angolul és még nem elég jó az angolom hogy az ilyen témákat is megértsem :)

Tehát nem csak az elemek neveit szeretném megtanulni, röviditésekel, hanem a főbb tulajdonságaikat, hol található, mire használható, stb :)


2017. máj. 15. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt szoktam használni, az elemek nevére kattintva megnyitja az elemhez tartozó wiki szócikket. Abban van részletes leírás az elemről, így amolyan jól használható online kisokosnak is elmegy.

2017. máj. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tanulni, az nem a magolást jelenti. Saját magad derítsd ki, miféle csoportosításokat állíthatsz ki a táblázatból, miféle irányokat, stb. Ez meg is marad, meg érted is. Értem én, hogy pont ez nem is érdekel, meg hogy ezer más haszontalanabb időtöltés is van, de tudni, az befektetéssel jár. :)
2017. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Kedves utolsó, Ha elolvastad a kisbetűs részt is, elég egyértelmüen leírtam hogy nem szeretném magolni, hanem megtanulni, megérteni szeretném:) Nem sulira kell megtanulnom, csak a haszontalan időmet szeretném ilyen érdektelen dolgokkal tölteni :) Magyarul, nem kérte senki hogy ezt megtanuljam, hanem én szeretném megtanulni és meg is érteni az egészet :) Tudod, Esti gimi és munka mellet 18 évesen nagyon sok időm van, ezért egyetemi előadásokra is belógok, és minden olyan dolog érdekel ami a tudásomat fejleszti :)

Hozzá tenném, hogy bár még nem tudom pontosan milyen egyetemre szeretnék tovább menni, valószinű nem lesz komolyabb kémiám. Tehát tényleg csak érdekel :)

2017. máj. 16. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:

Szinte minden elemnek van valami érdekes különlegessége. Ez alapján nem nehéz megjegyezni a nagyobb részüket.

Pl. hidrogénben nincs neutron, a szén önmagában milliószor több vegyületet tud alkotni, mint az összes többi elem együttvéve, a vas rendelkezik a legalacsonyabb energiaminimummal, a technécium a legalacsonyabb rendszámú elem, amelyik nem rendelkezik stabil izotóppal, az antimont ha hűtöd, akkor növekedni fog a térfogata és csökkenni a sűrűsége, satöbbi-satöbbi. Érdemes végigolvasgatni az egyes elemeket, tulajdonságaikat, felhasználásukat, szinte mindnél találni valami egyedi jellemző tulajdonságot, ami kiemeli a többi közül.

2017. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Oké, elnéztem egy fél mondatodat. :D Te viszont az én lényegi mondanivalómat egyáltalán figyelembe sem vetted. Pedig szerintem ott van a kulcsa a dolognak. De mindegy.

Megjegyezném, hogy érvként nem értelmezhető, hogy mennyi időd van, és mire fordítod.

2017. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Látom, elhanyagoltam a topikot... elnézést, az evolúciócáfoló kreacosok hibája!

Elhanyagoltam, mert még senki sem linkelte ezt a gyönyszemet:

[link]


Ajánlom, alaposan nézd végig, rengeteg rejtett csodát tartalmaz! :) Kedves válaszolótársaim: ti meg hintsétek az igét: a kémia jó dolog! :)

2017. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
(Mondom ezt most. 1,5 napja szakdoga finisben tökéletes ellentéte volt a véleményem :D)
2017. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na jó, kis ismertető a linkelt oldalhoz:

1, jobb felső sarokban, a "széles" funkcióval megteremthető az a változat, aminek igazából mindenütt helye lenne, csupán helytakarékosságból csonkolunk...

2, "Tulajdonságok" fülön a kiválasztott tulajdonság szerint, a csúszkával lehet érdekes dolgokat csinálni...ppl mgolvasztani, elforralni az elemeket, hőmérséklet szerint, szépen, sorban...

3, "Elektronpályák" fülön pedig szépen kirajzol olyan dolgokat, amiket a tanárok a táblára krétával csak nagyon bénán tudnak...

2017. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha tetszett a link, akkor azt elég egy válasszal jelezned: Melyik az egyetlen elem, ami nem fagy meg? :).
2017. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A kérdésembe emlitett "jó oldal"al erre gondoltam :) Viszont nem tudom még annyira használni hogy ilyen válaszokat adjak, na meg buta is vagyok még hozzá :(
2017. máj. 17. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!