Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyenletrendszer felírása...

Egyenletrendszer felírása szöveges feladatra és értékkészlet meghatározás, valaki segítene?

Figyelt kérdés

1. Törtes kifejezés, számlálóba: gyök alatt az x^2-3x-28; nevezőbe gyök alatt az x^2+3x-18. Megkell találnom az értékkészletet, melyen értelmezhető. Ugye akkor a nevezőben nem szabad 0-ra kihozni a dolgokat, valamint a gyök miatt negatív számra. Namár most quadratic formulával kihoztam x-eket: x(1)= -6; x(2) = 3. Hogyan tovább?


2. feladat: András vett 2 könyvet, amit aztán ugyanazon az áron eladott. Az egyik eladás során 20% profitja volt, a másik esetben 20% vesztesége. Összesen 50 Ft-ot vesztett a könyv vásárláson, illetve eladáson. Mennyiért vette eredetileg a könyveket?


Én úgy gondolkodtam, hogy egyik könyvet x Ft-ért, a másikat pedig y Ft-ért vette meg. Majd tudjuk, hogy ezeket ugyanannyiért adta el, csakhogy egyszer 20%-os profittal, másszor 20%-os veszteséggel: 1,2x = 0,8y.

Végül pedig szumma szummáról 50 Ft-ot vesztett mindent kalkulálva: 1,2x + 0,8y + x + y = 50 -> 2,2x + 1,8y = 50.


Tehát az egyenletrendszerem a követező:

1,2x = 0,8y

2,2x + 1,8y = 50


Amiből pedig semmi normális adat nem jön ki.. Ilyen 10,30 Ft körüli volt az egyik, ha jól emlékszem. :(


Hol hibáztam?



2017. máj. 19. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első feladatot ennyiből megérted, vagy mit kell részletesebben magyarázni?

[link]

2017. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést! Hibás volt az első feltöltés. Javítottam. Nézd meg újra!
2017. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1,2x + 0,8y + x + y = 50


Ez az egyenlet teljesen értelmetlen.

2017. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második feladatban 3 feltétel van, uyge az első az, hogy ugyan annyiért adta el, tehát azt jól írtad, hogy:

1.: 1,2x=0,8y

Ezeket a könyveket ugye meg is kellett venni, tehát:

2.: x+y=z, ahol z ugye a könyvek ára összesen amikor megvette András.

Akkor most jön a harmadik feltétel, ami ugye a csökenést fejezi ki:

3.: 1,2x+0,8y=z-50


Innen próbáld megoldani! :)

A megoldás majd 750 és 500 lesz!

2017. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :))
2017. máj. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!