Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2000 óta melyik nyár volt a...

2000 óta melyik nyár volt a leghűvösebb eddig és melyik a legmelegebb?

Figyelt kérdés

2015-ös nyár nagyon meleg volt de korántsem.biztos,hogy az volt a legmelegebb az utóbbi 17 évben.

Aki ehhez jobban ért,várom a választ ,mert én nem nagyon emlékszem meg nem is nagyon figyeltem csak minden nyáron melegem volt,meg mindig meleg van minden nyáron.

Viszont felfigyeltem,hogy nagyon felkapták témának mostanában az utóbbi években ezt a meleg,hűvös nyarat stb.

Engem mostmár érdelkellnek ezek a dolgok,hogy éghajlat stb.


Ezért is kérdezem most ezt.

Jelenleg az a kérdésem,hogy 2000 óta melyik volt a legmelegebb nyár,melyik a leghűvösebb (már,ha volt egyáltalán hűvös nyár),esetleg melyik volt a tűrhető,se nem meleg se nem hűvös nyár?



2017. máj. 19. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két erős szélsőséges nyár volt , 2013as év kezdte , az eső az összes megyékben tavasztól alig esett , nyáron is alig volt zápor. Hőhullámok jöttek, 35 fok felett volt a csúcs napokig tartósan , este sem hűlt le . 3 tartós kánikula volt azon a nyáron . 2015ben több és sok eső volt de hetekig kitartott a 40 fok körüli csúcson volt hőség ami 5 hullámban támadt június elejétől szeptember közepéig . Egy két esetben volt csendes a lehűlés többnyire hirtelen jött erős vihar zivatar hűtötte le a légkört .
2017. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

2013-ban 38-40 fokok is voltak, 2003-ban pedig átlagban nagyon meleg volt a nyár.

Nézd meg itt, hőmérséklet fül, év kiválasztása után:

[link]

2017. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes az ilyen kérdéseknél, hogy ha az ember saját tapasztalatait, emlékeit veszi alapul, az sokszor mást mond, mint az objektív, mért adatok statisztikája...
2017. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az éghajlati visszatekintőkben, amit a #2-es válaszadó linkelt, elég sok infó között böngészhetsz.


A három hónap átlaghőmérsékletét tekintve 2003 volt a legmelegebb. Viszont 2015-ben volt a legtöbb hőhullámos nap, szóval bizonyos szempontból ezt is vehetjük a legmelegebbnek (vagy inkább a legkínzóbbnak).


Volt még egy pár nagyon meleg nyár. Az abszolút országos melegrekord 2007 júliusában dőlt meg (41,9 °C, Kiskunhalas). De nagy forróságok voltak pl. 2012-ben, 2013-ban is.

*

Hőmérsékletet tekintve 2005 nyara volt a leghűvösebb (de pl. a hetvenes-nyolcvanas évek nyaraihoz teljesen passzolna). [link]

Egyúttal ezen a nyáron volt a legkevesebb "nyári nap" (amikor 25 °C felett van a maximum).

*

Se nem hideg, se nem meleg legutóbb 2014 nyara volt, legalábbis ami az objektívan mért átlaghőmérsékletet illeti. Bár egy kicsit ez is a sokéves átlag felett végzett, a mostani forró nyarakhoz képest hűvösnek tűnt, ráadásul a főszezonban rengeteget esett az eső, úgyhogy sokan pocsék nyárként emlékeznek rá vissza.


Ez, hogy kinek milyen nyár a tűrhető, nagyon szubjektív. Nekem a tavalyi, 2016-os egészen bejött, főleg a második fele, amikor többnyire szép, napos idő volt, de kb. hetente átvonult egy hidegfront, így kánikulai időszakok nem tudtak kialakulni.

2017. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor én azt következtetem ki a válaszokból,hogy minden második nyár forró?

Mint írtátok a 2013 és a 2015 nyár volt forró és az utolsó válaszoló is írta,hogy 2014 nem volt forró,de 2016-os nyár sem. Mintha tényleg így lett volna.

Ebből azt veszem le,hogy két évente van forró nyár.

Akkor idén is forró nyár lesz,mert 2013,2015,és akkor a 2017 nyár is borzalmas lesz? Fel kell készüljek rá? Amúgy én a tűrhető gyengébb nyarakat szeretem amikor nincs 40 fok.


Amúgy a nyári vírust is két évente kapom el ami egy kétnapos lázzal szokott járni. Pont a meleg nyarakon. 2013, utána 2015-ben volt rajtam,akkor félek,hogy idén is elővesz? Utóbbi nem ide tartozik csak ítram,hogy ez a nyavalya is párhuzamosan vesz elő amikor forró nyár van.


Akkor készüljek,hogy idén is borzaztó nyár lesz.


Amúgy köszi a választ mindenkinek. Mindenkinek ment a zöld kezecske.

2017. máj. 19. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen ismétlődés, hogy kétévente forró. Annyi világos, hogy mostanában elég gyakoriak a forró nyarak. Szóval minden évben benne van a pakliban, aztán vagy megússzuk, vagy nem.


Szétnéztem egy kicsit, mit mondanak az idei közép-európai nyárról a hosszú távú előrejelzéssel is kísérletező intézetek. A hűvöskéstől a döglesztőig mindenféle megtalálható közöttük. Ez is mutatja, hogy hónapokra előre mennyire nagy a tévedés lehetősége. Egyszerűen nem lehet még tudni.


Egyébként, amikről eddig beszéltünk, azok átlagok. Egy összességében hűvös nyáron is simán előfordulhatnak nagyon meleg hetek. Pl. 2011 júliusában volt egy 39 °C-kal tetőző hőhullám, ugyanakkor a hónap elején és végén kifejezetten őszies, borús idő volt, s így végül a hónap egésze egy kicsit hűvösebbre jött ki a sokéves átlagnál.

2017. máj. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!