Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kálibikarbonátot lehet bevinni...

Kálibikarbonátot lehet bevinni káliumpótlásként (úgy mint a szódabikarbónát)?

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 21:55
 1/7 A kérdező kommentje:
2017. máj. 19. 21:56
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
Végülis igen. Az ízére kíváncsi lennék.
2017. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kálium pótlásra sok zöldséget és gyümölcsöt egyél.

Vagy Panangint szedjél [link]

A kálium-bikarbonátot azért nem javaslom kálium pótlásra, mert a lúgos kémhatása miatt közben tönkre teszed vele a gyomorsavadat. Holott arra a pepszinnek szüksége van a fehérjék emésztésénél.

2017. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nyílván nem sokat szednék, de mi van ha mellé savat is nyomok? (Pl.: Foszforsavat a foszforpótlásra, ami a kólában van.)
2017. máj. 21. 13:42
 5/7 A kérdező kommentje:
A panangin nem egészséges, csak annak kell, aki szívbeteg. Nekem jó a szivem, meg szinte mindenem.
2017. máj. 21. 13:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy mást, ami savasít.
2017. máj. 21. 13:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg nekem gyakran van gyomorsav túltengésem, tehát így is szoktam szódabikarbónát nyomni, már akkor helyette lehetne (mivel a nátriumot úgy is beviszem a sóval).
2017. máj. 21. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!