Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem látom szabad szemmel se a...

Nem látom szabad szemmel se a Jupitert sem a Szaturnuszt?

Figyelt kérdés

Ma éjjel hátul a kertben beüzemeltem a starlight appot hogy megnézzem mi Délnyugaton az a baromi fényes dolog az égen.

Az appon azt látom hogy abban az irányban de jócskán a fejem felett van a Jupiter , de az nem lehet az a fényes, mert aza horizont közelében van inkább mint a fejem felett.


Látom a kis appon a Szaturnuszt is délkelet irányban, na mondom megnézem, de ott meg végképp nem látok semmi fényeset.


Most az app hülye, vagy én vagyok buta, vagy csak két halovány pötty a két gázóriás a sok fényes csillag között?


Valaki azt mondta hogy látta már szabad szemmel a Szaturnusz gyűrűit, hát ehhez képest én meg csak bámultam a vak sötétbe.. :D


2017. máj. 20. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen programokon be kell állítani helyzeted és az időt (ha magától nem állítja be), mert különben tök mást fog mutatni.


Egyébként mindkét bolygó jól látszik, a Jupiter az egyik legfényesebben látható objektum (csak a Vénusz és a Hold fényesebb nála), a Szaturnusz fényessége meg egy fényesebb csillagéval vetekszik.

2017. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Valaki azt mondta hogy látta már szabad szemmel a Szaturnusz gyűrűit"

És elhitted?

2017. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, ezek kifejezetten a fényes égi objektumok közé tartoznak, még erős fényszennyezésnél is látszanak. (Felhő takarhatja el őket, amit viszont nem biztos, hogy látsz, ha nincs diffúz fény, vagyis se fényszennyezés, se Hold).


A Szaturnusz gyűrűit az láthatja fényszennyezés mentes helyen, akinek legalább 500%-os látása van, talán millió emberből egy.

Olyannal viszont már találkoztam, aki az Iot és a Ganymedest észrevette szabad szemmel - nem kamuzhatott, nem is tudta, hogy ott vannak, nem értett hozzá, és még nem nézett bele a távcsőbe, amin éppen a Ganymedest kerestem, ő meg kiszúrta szabad szemmel. Szemüveges(!), 72(!!) éves emberről van szó. (Mondjuk fényszennyezés mentes helyen voltunk, nagyon tiszta éggel.)

2017. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor ma este újra megnézem :)

Az app meg ingyenes és nem lehet semmit állítani rajta. Lehet megveszem (2 dollár), és akkor talán már be lehet tájolni (vagy rosszabbik esetben csak a reklám tűnik el :D )


Igazából fogalmam nincs, sok mindent írnak az interneten, de ezek szerint nem volt igaz ez az állítás a Szaturnusz gyűrűiről :)


Akkor a Jupiter lehetett az a fényes, csak enyhén fölém pozícionálta a Starlight app.



Köszi :)


Talintulli - az öregkori távollátás előnyei :))

2017. máj. 20. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
"enyhén fölém pozícionálta a Starlight app" arra érdemes odafigyelni, hogy ezek a programok egy gömb felületét (illetve annak egy részletét) jelenítik meg, az emberi érzékelés számára pedig az égbolt "tojásdad" (hosszában sokkal nagyobb, mint magasságra), ezért a valóságban kicsit másképp látjuk az égen a szögeket és a távolságokat, mint a képernyőn, hiába tökéletesen pontos a program.
2017. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!