Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Veszélyesek ezek az anyagok...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Veszélyesek ezek az anyagok pl. zárt szobában (belégzés), az emberre? Pontosan milyen vegyi anyagok ezek?

Figyelt kérdés

[link]


Raid® Active Molyirtó lap.


Figyelem


1-(1,2,3,4,5,6,7,8-octahydro-2,3,8,8-tetramethyl-2-naphthyl)ethan-1-one-t tartalmaz. Allergiás reakciót okozhat. Aktív hatóanyag: Transfluthrin 0,27% (0,27 g/100 g).


Szenzibilizáló anyagot (citronellol, 3-p-cumenyl-2-methylpropionaldehyde, cinnamyl alcohol, 4-tert-butylcyclohexyl acetate, (Z)-3-hexenyl salicylate, 2,4-dimethylcyclohex-3-ene-1-carbaldehyde, eugenol, geranyl acetate, 3-phenylbutyraldehyde, alpha-hexylcinnamaldehyde) tartalmaz.

Túlérzékeny személynél allergiás reakciót válthat ki.


Molyok ellen szeretném bevetni a szobában.



2017. máj. 20. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes, főleg hogy zárt szekrényben vagy fiókban használandó.
2017. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Gumikesztyű használatát írták elő a lapok szétszedése közben. Ezért nem értettem a dolgot, hogy veszélyes vagy nem.


Nem zárt helyre kell tennem, mert a csergében vannak a molylárvák, a csergék pedig csak össze vannak hajtva, mert használaton kívül vannak, és az egyik fotelágyba vannak téve. De az egyik ki van terítve és mégis időnként 1-1 molylepkét kitermel magából. Rendkívül bosszantóak tudnak lenni.

2017. máj. 21. 20:22
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

"Gumikesztyű használatát írták elő a lapok szétszedése közben. Ezért nem értettem a dolgot, hogy veszélyes vagy nem"

Egy dolog a légtérben lévő koncentráció, más dolog a tömény anyag érintése, bőrön áti hatás, illetve az, ha a tapizás után feledékenyen lenyalod.

Ha csak enyhe bőrirritációt okozhat, már akkor is kötelesek a gumikesztyűt előírni.

2017. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Gumikesztyű nélkül szedtem szét és rakosgattam a csergék közé. Utána viszont jól megmostam a kezemet.

2017. máj. 22. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!