Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetemi fizika, elektrosztati...

Egyetemi fizika, elektrosztatika. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

A tételsorban van néhány kérdés, amikre se a jegyzetben, se az interneten nem találok választ. Ebben szeretném kérni a segítségeteket. Felsorolnám a kulcsszavakat, amelyeket néhány mondatban kellene elmagyarázni.


- mágneses Coulomb törvény (az elektromosat tudom, de a mágnesesre sehol sem találok választ)

- elektrosztatika / magnetosztatika alaptörvényei ( itt talán a Coulomb és a Gauss törvényekre gondol ?)

- munkavégzés mágneses térben ( itt megint a mágneses szóval van a bajom, az elektromosat tudom)

- Áramcsatorna-fluxuscsatorna ( ez mit takar ?)

- idegen erő

- hurok törvény elektromos illetve mágneses körökre ( tudom a hurok törvényt ,de az utobbi mit takar ?)

- ellenállás és terhelés közti különbség

- anyagok osztályozása fajlagos elelnállás alapján

- erőhatások töltött testek között ( itt megint a Coulomb erőre gondolhat ? )


Ha csak felére kapnék választ, már nagyon hálás lennék, minden értelmes válaszra adom a zöldet.



2017. máj. 30. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fent van a neten valahol Budótól a Kísérleti Fizika II, kereshető, mágneses Coulomb-ra kiadja. Átolvasva elektro- és magnetosztatikát alighanem a törvények is meglesznek.Aztán később a fajlagos ellenállásnál osztályozza a vezetőket, szigetelőket, stb nagyságrendek alapján.

Mágneses körökre huroktörvény? Nyilván az indukciót és fluxust célozza meg, így tán megtalálod azt is.

2017. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

> „elektrosztatika / magnetosztatika alaptörvényei”

Ugye ezek a Maxwell-egyenletek lesznek, ha az idő szerinti deriváltak helyére 0-t írsz. Tehát a két Gauss-törvény és a két másik.


> „munkavégzés mágneses térben (itt megint a mágneses szóval van a bajom, az elektromosat tudom)”

Azzal nem értem miért. Ugyanúgy azt kell tárgyalni, hogy mi lesz az erőször elmozdulás.


> „ erőhatások töltött testek között ( itt megint a Coulomb erőre gondolhat ? )”

Statikus esetben elég egyértelműen, igen. De ugye nem csak statika van, meg ha statikus is, érdekes, hogy milyen az egyensúlyi töltéseloszlás (például két töltött fém máshogy viselkedik, mint két szigetelő).

2017. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokban tér el az elektromosság a mágnességtől.

Egyfajta analógia van köztük.

Rendszerezd az elektromos áramkörnél és a mágneses körnél az összefüggéseket!

Táblázatok:

docplayer.hu/docs-images/40/8312668/images/page_16.jpg


centroszet.hu/tananyag/elektro_new/068.jpg


Mágneses Coulomb-törvény:


[link]


"Áramcsatorna-fluxuscsatorna ( ez mit takar ?)"


A két fogalom ugyan az, csak az egyik az áramkörre a másik a mágneses körre vonatkozik.

Pontosabban, az áramcsatornában azaz egy fémes A keresztmetszettel rendelkező vezetőben elektronok, "vándorolnak" áramsűrűséggel jellemezhetjük, míg a fluxuscsatornában mágneses mező áramlik fluxussűrűséggel jellemezhetjük (m.indukció).

2017. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó a Budó könyv is, de én a Jackson-t ajánlanám, abban mindenféle számolás benne van nagyon részletesen (egyetemi szintű könyv ez is).

[link]


Egyetem könyvtárában tuti megtalálod, nagyon jó könyv.


Annyit még hozzátennék, hogy a magmagnetonka és az elektrosztatika is egyfajta egyszerűsítése a Maxwell-egyenleteknek, bizonyos dolgokat zérónak veszünk más dolgokat meg állandónak.

Pl:

[link]

2017. máj. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld !
2017. jún. 1. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!