Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Egyetemi fizika, elektrosztatika. Valaki segítene?

A tételsorban van néhány kérdés, amikre se a jegyzetben, se az interneten nem találok választ. Ebben szeretném kérni a segítségeteket. Felsorolnám a kulcsszavakat, amelyeket néhány mondatban kellene elmagyarázni.

- mágneses Coulomb törvény (az elektromosat tudom, de a mágnesesre sehol sem találok választ)

- elektrosztatika / magnetosztatika alaptörvényei ( itt talán a Coulomb és a Gauss törvényekre gondol ?)

- munkavégzés mágneses térben ( itt megint a mágneses szóval van a bajom, az elektromosat tudom)

- Áramcsatorna-fluxuscsatorna ( ez mit takar ?)

- idegen erő

- hurok törvény elektromos illetve mágneses körökre ( tudom a hurok törvényt ,de az utobbi mit takar ?)

- ellenállás és terhelés közti különbség

- anyagok osztályozása fajlagos elelnállás alapján

- erőhatások töltött testek között ( itt megint a Coulomb erőre gondolhat ? )

Ha csak felére kapnék választ, már nagyon hálás lennék, minden értelmes válaszra adom a zöldet.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, elektrosztatika

2017. máj. 30. 21:06  Privát üzenet  

A válaszok
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

Fent van a neten valahol Budótól a Kísérleti Fizika II, kereshető, mágneses Coulomb-ra kiadja. Átolvasva elektro- és magnetosztatikát alighanem a törvények is meglesznek.Aztán később a fajlagos ellenállásnál osztályozza a vezetőket, szigetelőket, stb nagyságrendek alapján.

Mágneses körökre huroktörvény? Nyilván az indukciót és fluxust célozza meg, így tán megtalálod azt is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. máj. 30. 21:52 Privát üzenet

> „elektrosztatika / magnetosztatika alaptörvényei”

Ugye ezek a Maxwell-egyenletek lesznek, ha az idő szerinti deriváltak helyére 0-t írsz. Tehát a két Gauss-törvény és a két másik.

> „munkavégzés mágneses térben (itt megint a mágneses szóval van a bajom, az elektromosat tudom)”

Azzal nem értem miért. Ugyanúgy azt kell tárgyalni, hogy mi lesz az erőször elmozdulás.

> „ erőhatások töltött testek között ( itt megint a Coulomb erőre gondolhat ? )”

Statikus esetben elég egyértelműen, igen. De ugye nem csak statika van, meg ha statikus is, érdekes, hogy milyen az egyensúlyi töltéseloszlás (például két töltött fém máshogy viselkedik, mint két szigetelő).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. máj. 30. 22:09 Privát üzenet

Nem sokban tér el az elektromosság a mágnességtől.

Egyfajta analógia van köztük.

Rendszerezd az elektromos áramkörnél és a mágneses körnél az összefüggéseket!

Táblázatok:

docplayer.hu/docs-images/40/8312668/images/page_16.jpg

centroszet.hu/tananyag/elektro_new/068.jpg

Mágneses Coulomb-törvény:

[link]

"Áramcsatorna-fluxuscsatorna ( ez mit takar ?)"

A két fogalom ugyan az, csak az egyik az áramkörre a másik a mágneses körre vonatkozik.

Pontosabban, az áramcsatornában azaz egy fémes A keresztmetszettel rendelkező vezetőben elektronok, "vándorolnak" áramsűrűséggel jellemezhetjük, míg a fluxuscsatornában mágneses mező áramlik fluxussűrűséggel jellemezhetjük (m.indukció).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. máj. 30. 22:54 Privát üzenet

Jó a Budó könyv is, de én a Jackson-t ajánlanám, abban mindenféle számolás benne van nagyon részletesen (egyetemi szintű könyv ez is).

[link]

Egyetem könyvtárában tuti megtalálod, nagyon jó könyv.

Annyit még hozzátennék, hogy a magmagnetonka és az elektrosztatika is egyfajta egyszerűsítése a Maxwell-egyenleteknek, bizonyos dolgokat zérónak veszünk más dolgokat meg állandónak.

Pl:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. máj. 31. 04:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld !

# 5/5Időpont 2017. jún. 1. 00:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért mozognak a vezetekben az elektronok? (elég sürgős)
Miért a magasabb feszültség a veszélyesebb?
Elektromos megosztás és elektromos polimerizáció közti különbség?
Egy selyemmel megdörzsölt, pozitív elektromos töltésű üvegrudat egy kisméretű test felé közelítve azt tapasztaljuk, hogy a rúd vonzza a testet. A következő három állítás közül...
Üreges, feltöltetlen fémgömb középpontjában egy töltés van. Ha a gömbön kívül elhelyezünk egy másik töltést, az üregben lévő test érzékeli-e a külső töltés elektromos erőterét?
Hogyan kell megoldani a következő elektrosztatikai feladatot? Többi lent

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!