Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel semlegesíthető legbizton...

Mivel semlegesíthető legbiztonságosabban a tömény kénsav?

Figyelt kérdés

Csak ezek közül lehet választani:

szilárd Na2CO3

Na2CO3 oldat

Szilárd NaOH



2017. jún. 8. 22:01
 1/9 anonim válasza:
84%

Helló


Ezek közül az Na2CO3 oldat a legjobb , vagy nem kiburítani ( bár gondolom csak elméleti a feladat)

2017. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
El tudod magyarázni hogy miért?
2017. jún. 8. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

#1 a lehető legroszabbat mondta. Egyrészt az oldat víztatalma miatt felforrna a kénsav, másrészt a gázfejlődés miatt fröcsögne is.

A legbiztonságosabban szilárd naoh-val lehet semlegesíteni. Nincs gázfejlődés és csak kevés víz keletkezik a reakcióban.

2017. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

1# vagyok

Nagy térfogat feleslegben vett Na2CO3 oldat pedig a legjobb választás, ugyan ebben a reakcióban is képződik elég sok hő, de a feleslegben vett vizes oldat nem melegszik fel jelentősen, majd a képződött híg sóoldat feltörlése, még Ca(OH)2-os víz is jó lehet


a többi reakció nagyon exoterm, a szilárd Na2CO3 és kénsav között heves gázfejlődés jön létre,


A szilárd NaOH-val cc.H2SO4-et közömbösíteni, egyszer élőben kellene látnod kedves utolsó ezt a reakciót, meg a hőfejlődést, akkor nem mondanál ilyen szamárságot :D nézd meg mi fog történni :D

2017. jún. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

H2SO4 + NaOH

https://www.youtube.com/watch?v=dFjZ0rxqLZg


H2SO4 + Na2CO3 oldat

https://www.youtube.com/watch?v=tKZ8LwxcgPY


A harmadikra így hirtelen nem találtam videot, de az első kettő alapján, kizárásos alapon csak az lehet a nyerő, a szilárd (por alakú) Na2CO3.


Mindenesetre ha az én kezemre fröccsenne, akkor én még mindig inkább maradok a száraz ronggyal való felitatásnál, letörlésnél (nem dörzsölgetésnél), majd bő sugárban folyó hideg vízzel való lemosásnál. De gondolom, a kérdésed a nagyobb mennyiség (2-3 deci+) kiömlésére irányult inkább.

2017. jún. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik a jó?
2017. jún. 9. 06:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik se jó. A tömény kénsavat fel kell törölni, és nem ráöntögetni dolgokat.
2017. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagymennyiségű szóda oldatot kell készíteni nagyméretű, széles szájú edényben, és állandó keverés mellett lassan kell adagolni bele a tömény kénsavat!


Nyilván lehet eleve érteni a kémiához, és lehet hozzánemértőként a youtube-ról, meg egyéb oldalakról ötletelni.

Ha adott mennyiségű kénsav semlegesítése (biztonságos megsemmisítése) a cél, akkor a szóda oldatot kell választani.


És eleve nem a tömény és nagy sűrűségű kénsavba dobáljuk a reakciópartnert, vagy töltjük a másik oldatot. Hogy a kénsav tetején a kisebb sűrűségű másik oldat felforrjon és szétfröcsögjön. Hanem fordítva!!! Ilyenkor mindig a kénsavat öntjük a nagy mennyiségű semlegesítő oldatba...


A nagymennyiségű szódaoldat a fejlődő hőt képes felvenni. A kénsav nem ül meg a felszínén, hanem a nagyobb sűrűsége miatt lefelé tart a szódaoldatban, eleve keveredik egy kicsit, ezt kell segíteni állandó keveréssel. A fejlődő széndioxid miatt eleve nem tudod túl gyorsan adagolni, hogy a hirtelen fejlődő hőtől helyileg túlmelegedve és felforrva szétfröcsögjön.

2017. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem értem miért foglalkozik mindenki a kiömléssel. Nincs szó kiömlésről. Nincs ilyen a kérdésben. A kérdés a biztonságos semlegesítés. Tehát nincs vészhelyzet, nem ömlött ki, csak a legbiztonságosabb módszert kell választani a semlegestésre. Legalábbis a leírtak alapján a kérdést én így értelmezem!
2017. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!