Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az atomfizikában a...

Ccaninventor kérdése:

Mit jelent az atomfizikában a "tökéletesen rugalmas ütközés" és mik a feltételei?

Figyelt kérdés
Hogyan jön létre?

#energiamegmaradás #Energia függőség
2017. jún. 17. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt jelenti hogy a mozgási energia megmarad.

Kifejtve azt hogy a két test ütközés előtti mozgási energiájának összege egyenlő az ütközés utáni mozgási energiák összegével.

Ilyen akkor lehetséges ha az ütközés során a deformációk tökéletesen rugalmasak azaz nincs veszteség.

Az atomfizikában ez akkor lehetséges ha az ütközés nem indít be a részecskékben valamilyen változást.

Ilyen lehet például hogy egy elektron leszakad vagy a akár a magban sem történik változás.Ezek általában valamilyen ütközési energia küszöb felett történnek meg.

2017. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez áll akkor is ha két erőtér ütközik? Mondok rá példát. Egy vízszintesen álló "nem áramvezető" cső aljába rögzítek egy neo henger mágnest É pólussal felfelé majd beejtek egy másik mágnest É pólussal lefelé.
2017. jún. 17. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ez anyagszerkezeti változásokat okoz, akkor már nem teljesen rugalmas.
2017. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A két mágnes nem is tud érintkezni egymással csak amelyiket beleejtem súlyánál fogva összenyomja az azonos pólusok erőterét majd felpattan.
2017. jún. 19. 06:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, de közben lemágnesezheti egymást, ami már anyagszerkezeti változás.
2017. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy két azonos erőtérű mágnes (pláne ha csak megközelítik egymást) néhány cm távolságból nem tudják átmágnesezni egymást. De ha mégis így lenne akkor milyen esetre lenne igaz a tökéletesen rugalmas ütközés? (atom)fizikában.
2017. jún. 19. 11:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint egy példát tudnátok-e? Talán két elektron ütközése de csak annyira, hogy fizikálisan még nem érintkeznek?
2017. jún. 19. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Elektron nem tud egymásba olvadni, úgyhogy az az ütközés mindig rugalmas.
2017. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Gondolom ez abból következik, hogy a két elektron azonos "negatív monopólus"-nak számít így azok taszítják egymást. Akárcsak két proton.

2017. jún. 19. 17:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban két szabad elektron sosem fog párosodni. Legalábbis még nem láttunk ilyet.
2017. jún. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!