Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Anyukámat hogy beszéljem le...

Anyukámat hogy beszéljem le az áltudományos "egészséges" őrületekről?

Figyelt kérdés

Annyi biztos, hogy tudományos magyarázat nem érdekli, mivel egyrészt nem érti, másrészt ezek a kuruzsló cégek gyakran kerítenek valami professzort, aki pénzért adja hozzá a nevét. A becsapott embereket meg a placebo miatt meg is győzik.

Amúgy anyukám nagyon tehetséges és elismert a saját munkájában, csak a természettudományokhoz nem ért egyáltalán.


Én az ilyenek terjesztőire őszintén szólva tényleges életfogytiglant szabnék ki vagyonelkobzással!


2017. jún. 27. 20:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Hogy senki ne álljon le velem vitatkozni hogy az áltudományos mitől tényleg áltudományos, ezért nem is írok konkrét példákat ha nem baj, illetve megkérem a moderátorokat hogy ne rakják át "családi kapcsolatokba" a kérdést, mert ott is valószínűleg hemzsegnek a kuruzslást kedvelő anyukák...
2017. jún. 27. 20:56
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
"ezért nem is írok konkrét példákat ha nem baj" - így aztán nem fogunk tudni konkrét választ sem írni, ha nem baj...
2017. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam, hogy ti hogy beszéltek ilyen emberekkel általánosságban


Mondok akkor pár példát. Ha valamelyik mégsem áltudományos, akkor viszont velem van gond...


-Propolisz és ezüstkolloid mindenre csodagyógyszer, legyen az láz, hasmenés, tüdőgyulladás, leégés, vagy tényleg bármi.

-Mindenkinek a vércsoportja szerint kell táplálkozni

-A vegán és gluténmentes táplálkozás lehet csak egészséges

-Kell időközönként béltisztítást végezni, mert a vastagbél falán lerakódik a salakanyag, és így hiába eszel bármit, nem szívódik fel. (Tudomásom szerint a vékonybél felelős a felszívódásért leginkább, anyukám ezt sem hiszi el nekem. De a bélfalon való vastag lerakódások felől is vannak kétségeim.)

2017. jún. 27. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi idős az anyukád?

Ha elmúlt mondjuk 60, akkor ezen aligha fogsz változtatni.

2017. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

"Tudomásom szerint a vékonybél felelős a felszívódásért leginkább"

Maradjunk annyiban, hogy a vastagbél csak vizet és sót szív fel.

A többi is mind áltudomány egytől egyig.


Aki viszont hadilábon áll a természettudományokkal ÉS nem is hiszi el másnak, aki jobban ért hozzá, az egyébként is Darwin-díjra méltó - és lehet, hogy meg is fogja kapni.

Sajnos nem tehetsz ellene semmit, de talán jobb is így.

2017. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

50 év körüli anyukám.


#5

Tudom, ezért írtam hogy LEGINKÁBB a vékonybél felel érte. (A víz nagy része is ott szívódik fel)


Darwin-díj kicsit túlzás, mert ártani nem árt magának (kivéve talán a vegán táplálkozással). Meg az a felfogása, hogy ez a kuruzslás prevencióra és kisebb bajokra jó, de amúgy hajlandó orvoshoz menni. Ebben az egyben okosabb mint a többi kuruzsláshívő...

2017. jún. 27. 22:49
 7/10 Mojjo ***** válasza:
82%
Ha a természettudományos érvek nem érdeklik, akkor nem lehet mit tenni, hiszen ezen izék hamisságára csak azokkal lehet rávilágítani. Tényleg. Aki nagyon konteós/ezós, annak lehet gyártani ellenkonteót, vagy valami ellenezós marhaságot, de itt még ez sem áll fenn. Őszintén szólva valószínűleg ezzel nem lehet mit kezdeni.
2017. jún. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, ez mennyire válasz, de érdekes olvasmány:

[link]

2017. jún. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lassan és apránként. Mindig csak egy kis hülyeségére tálalj neki cáfolatot és ugyan úgy csomagold szenzációs köntösbe. Például újságold el neki, hogy az ezüst kolloidtól kék lesz az ember bőre és hogy ezt miért nem mondja senki? Egy pár hét múlva egy másik kis hülyeséggel kezd. És először azokat a téveszméket kezdd ki, amikben láthatólag kevéssé hisz. És tényleg csak nagyon lassan és türelmesen.
2017. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet. A hülyék (már bocsánat) makacssága legendás.
2017. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!