Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A cigaretta hamuja tartalmaz...

Crystalclear kérdése:

A cigaretta hamuja tartalmaz még dohány hatóanyag moelkulát? Jól tudom e hogy a cigaretta égésekor felbomlanak a dohány hatóanyagának molekulái és a hamuban már csak elemek és új molekulák maradnak?

Figyelt kérdés

A cigaretta hamuja tartalmaz még dohány hatóanyag moelkulát?

Jól tudom e hogy a cigaretta égésekor felbomlanak a dohány hatóanyagának molekulái de az ép molekulák egy része persze a füstel távozik ez fejti ki a hatást.

A kérdésem hogy a visszamaradt hamuban már csak teljesen szétbolmlott molekulák ,elemek,és új molekulák vannak az eredetiek mindenképpen felbomlanak.

Ez egy drogos cigarettára vonatkoztatva a hamujában már nincsen az eredeti drog hatóanyag molekulából mert azok teljesen elégtek szétbomlottak alkotórészeikre és új molekulákra?



2017. júl. 25. 11:43
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

Teljesen biztosan nem tűnnek el az eredeti összetevők. Ha meg legalább nyomokban marad valami, az kimutatható.

Ha belegondolsz, hogy egy leégett háznál is ki tudják mutatni, hogy mondjuk nitrohigítós gyújtogatás volt, akkor itt is tutira vannak olyan részek, ahol a lánghőmérséklet lokálisan kevés az eredeti anyagok 100 százalékos eltüntetéséhez.

Szerintem az is elég, ha az elpárolgott összetevőkből valamennyi vissza lecsapódik a hűlő hamun.

2017. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!