Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Világ - Egyetem sorozat...

A Világ - Egyetem sorozat Micsoda elmék és Gondolkodó agy c. könyvei érdekesek mé ma is vagy már elavultak 1996-1997 óta?

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy érdekesek, nekem pl. minden régi könyv általában érdekes, mindegy milyen témában. Elavulni nem hiszem, hogy az egész elavult volna. Az persze minden további nélkül lehetséges, hogy némely információk már idejétmúlttá váltak benne, szóval fenntartások nélkül azért ne támaszkodj minden apró infómorzsára belőle. 20 év azért elég hosszú idő ebben a rohamléptekkel fejlődő világban :)
2017. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi ez elég általános volt, de konkrétan olvastad ezeket a könyveket? mert olyantól várnék választ, aki olvasta
2017. aug. 11. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezt nem, ezért is válaszoltam általánosságban. De kb. ugyanebből az időből olvastam pl. a Mi micsoda? sorozatot, meg egy rakás más hasonló jellegű könyvet, és amit leírtam előzőleg, mindre kábé igaz kisebb-nagyobb mértékben. Ezért vettem a bátorságot választ írni, de remélhetőleg jön majd olyan, aki tényleg olvasta, és vagy megerősít, vagy megcáfol majd.

Azért így látatlanban is nyugodt szívvel dobnék egy ezrest a kalapba a véleményem mellett :)

2017. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezeket a könyveket én sem olvastam, de csak megerősíteni tudom az előző hozzászólót. Húsz év nagyon hosszú idő, és azóta sokat fejlődött az agykutatás, aminek az eredményéről ezeknél frissebb kiadású ismeretterjesztő könyvekben olvashatsz. Itt van például Leonard Mlodinow: A tudattalan című könyve, amit 2013-ban írt, vagy Michio Kaku: Az elme jövője c. munkája, ami 2014-ben jelent meg New Yorkban. Mindkettő hihetetlenül érdekes szerintem. Szóval, a szépirodalommal ellentétben tudományos témában csak az újabban megjelent könyveket érdemes olvasni, mert nagyon gyorsan avulnak a korábbi ismeretek.
2017. aug. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!