Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az MTA pályázata a föld...

Az MTA pályázata a föld gömbölyűségének bizonyítására, azt jelenti hogy komoly gondok vannak?

Figyelt kérdés

Egy barátom mutatta ezt a rádiós interjút, melyben 1:02-nél egy nemzeti kitüntetést szerző magyar feltaláló beszél róla, hogy a Föld valójában lapos. A Fókusz, ami a nyugati EU-s kormányok talán egyetlen elfogulatlan médiaként számon tartott műsorűban is megkérdezték az embereket, hogy a Magyar feltaláló bizonyítása függvényében foglaljanak állást, milyen alakú a Föld ? Az emberek 33%-a szerint lapos, https://www.youtube.com/watch?v=xsLZwusawa8


Megnéztem a facebookját az úrnak és valóban az MTA pályázatot hírdetett, arra hogy boizonyítsa valaki, hogy a Föld gömbölyű. [link] Először ledöbbentem azon, hogy már nem is mondja az MTA hogy geoid lenne, hiszen ezt tanuljuk az iskolában. Már elég lenne, hogy a gömbölyűek lennénk?


Megnéztem a laposföld oldalát és ugyanúgy felvételeken, videokon bizonyította Székely Sándor, hogy nem görbül a balatonon keresztbe hosszába semmi, hisz fél km-es görbületnek kellene lennie, de mindent ellátni a túloldalon. Van más érdekes dolog is. [link] így kéne kinéznie a Holdnak. Ellenben nem látod térszerűnek a távcsőben meg a NAZA videókon sem. Hisz ugyanúgy világít oldalt is és nem látod a legfényesebb középső részt sem. A náza pedig átverést jelent óhéberül, nem furcsa?


Különben is, ha a Föld forogna fújnia kellene a levegőnek a hajad, de nem teszi. Ez és sok más bizarr mérés azt mutatja, hogy valami nem stimmel a Földdel. Nem geoid, lehet nem is gömbölyű? Lehet a Magyar Tudományos Akadémiában látták a műsorokat, hisz ezt írják a pályázatban és nem hisznek a Názának, ezért szeretnének egy bizonyítást arról, hogy a Föld gömbölyű? Már nem is mondják, hogy geoid. Félelmetes.



2017. aug. 12. 17:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%

"Különben is, ha a Föld forogna fújnia kellene a levegőnek a hajad, de nem teszi."


Azt gondolom vágod, hogy ha egyenlítőn méred akkor 1666km/h sebességgel fújná a hajad a szél. Az miért nem fordul meg a fejetekben, hogy a légkör a Földdel együtt forog? :D


"Megnéztem a facebookját az úrnak és valóban az MTA pályázatot hírdetett, arra hogy boizonyítsa valaki, hogy a Föld gömbölyű."

"Lehet a Magyar Tudományos Akadémiában látták a műsorokat, hisz ezt írják a pályázatban és nem hisznek a Názának, ezért szeretnének egy bizonyítást arról, hogy a Föld gömbölyű?"


Hazudsz :D


Ezt írja az MTA facebook oldala:


"Várjuk a Föld gömb alakjának az ókorban is ismert bizonyítását az info@titkarsag.mta.hu címre! Az első három legjobb megoldásért könyvjutalmat ajánlunk fel.

Az egyik közvetett ókori bizonyítékot a tegnapi részleges holdfogyatkozás alatt mindenki a saját szemével láthatta. Persze ettől a Föld még lehetne banán alakú is, de ha legközelebb szórakozni szeretne valaki, inkább azt a klasszikust ajánljuk, amelyből az alábbi részlet való:"

2017. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

John_McClane akkor olvasd el a teljes MTA szöveget : "Az elmúlt napokban televíziós riport és újságcikk is foglalkozott a lapos Földben hívőkkel. Ez azért is meglepő, mert az ókor óta ismert, hogy a Föld gömb alakú."


Egyrészt az ókorban európában nem tudták, hogy gömb a föld, ami a XX.sz-ban geoidnakmondták az MTA-ban, ma meg már ismét gömb !? :XD Ennyire hitelesek.

Hisz a szabadkőművestől az összes ábrázolásban lapos volt ábrázolva a hébereknél a dél amerikaiaknál is [link]


Nem én hazudok tehát. Kopernikuszt miért végezték ki szerinted? Ott van, hogy látták a műsorokat -.-


Miért forogna együtt a levegő a Földdel együtt? Ha égetsz valamit a füst lassan felszáll vízszintesen a levegő nem fújja el szélcsendben, pedig állítólag forog a Földdel.


Akkor a Hold irreális látványáról már mondani sem tudsz semmit? :XD

2017. aug. 12. 18:39
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

"Egyrészt az ókorban európában nem tudták, hogy gömb a föld,"


Arisztotelés pl teljesen hülye volt.. oké


"ami a XX.sz-ban geoidnakmondták az MTA-ban, ma meg már ismét gömb !? :XD Ennyire hitelesek. "


Nicsak, Grétsy László személyesen? Gömb vagy geoid átlag embernek nem totál mindegy? Akinél meg lényeges az eltérés az úgy sem beszél róla hanem számol vele, és a képletekben egyik szó sem szerepel.


"Nem én hazudok tehát. Kopernikuszt miért végezték ki szerinted? "


Biztos azért mert a fő műveivel alátámasztotta Ptolemaiosz geocentrikus világképét. Ja várj, mégsem :D


"Miért forogna együtt a levegő a Földdel együtt? Ha égetsz valamit a füst lassan felszáll vízszintesen a levegő nem fújja el szélcsendben, pedig állítólag forog a Földdel.

"


Ebben hol az ellentmondás? :D

2017. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

# 3/ Lassú felfogású vagy. Leírom magyarázva hátva leesik. Az ókorban az összes vallásban teljesen magától értetődően laposnak vélték a Földet, amit egy kupola burkol. Ez az ábrázolásaikon is benne van [link] amit már mutattam, de nem megy a szövegértelmezés látom.


Föld középpontú világban éltünk európában is, ezért égették el Kopernikuszt is. Később már gömb aztán a legújabb korban geoidnak mondta a tudomány a Földet. Ma is azt tanítják, hogy geoid, erre most azt írják az MTA oldalon, hogy gömbölyű. Ők sem tudják?


Valaki megfejti nekik és kap érte egy könyvet gratulálok :XD.


""Miért forogna együtt a levegő a Földdel együtt? Ha égetsz valamit a füst lassan felszáll vízszintesen a levegő nem fújja el szélcsendben, pedig állítólag forog a Földdel.

"


Ebben hol az ellentmondás? :D"


Mondom, hogy nem megy a szövegértlmezés most sem. Ha a füst nyugodtan száll fel a levegőben szélcsendben, akkor a levegőnek állnia kellene, de szerinted forog a Földdel együtt. Vagyis a Föld nem foroghat !


Ha a légkör forogna a Földdel, ami irreális, hisz miért tenné? Akkor a lefegőnek szélcsendben is fel kellene kavarnia a füstöt, hisz állandóan mozogna a földdel, de mivel nem fújja el, így nem mozog. Ha a levegő nem mozog a Föld sem foroghat, mert elfújná a hajad a szél, azaz a fÖLD áll.

2017. aug. 12. 19:41
 5/32 anonim ***** válasza:
36%
Nem mindegy, hogy milyen? Enni-inni úgy is kell. Remélem, nem lapos, nem szeretnék leesni! 😃 Egyébként hová is esnék...?
2017. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
1%

Na, leírom, én mit gondolok. Totál laikus vagyok a témában, megjegyzem. :)

Na szóval, a Föld a világűrből nézve valószínűleg tényleg gömböc. De egyébként itt jegyezném meg, hogy az eget szerintem nem lehet megfogni, tehát ha az eget leszámítjuk, ami nem egy tömör valami, nem egy szilárd dolog, tehát átnyúlás szempontjából nincs is ott, na, ha azt leszámítjuk, akkor meg, a talaj, amin haladunk, valóban lapos. Na de, elindulhatunk egy kontinensről két irányba is, és mindkét irányba indulva fogunk találni szárazföldet, és mindkét helyen másikat. Ez alapján szintén gömbölyű lenne. De azoknak a véleményét, az álláspontját is el tudom fogadni, akik azt mondják, hogy a Föld lapos, mert bizonyos szempontból nézve meg tényleg. Szóval valahol énszerintem mindkét tábornak egyszerre igaza van. Tehát nem kell egymásra k.pködni, hogyha pl a másik erről mást vall, másként foglal állást. Meg nekem aztán például tök nyolc is amúgy, hogy most gömbölyű vagy lapos. De egyébként szerintem mindkettőnek van alapja, mindkettőt alá lehet támasztani, szerintem mind a kettő elmélet meg tudja állni a helyét. Bár érveket sorakoztatva, egymással ütköztetve még nem láttam, de szerintem mind a kettő állítás lehet igaz. Szóval nekem valaki bármelyiket mondja, mind a kettő pipa. Amúgy se kellene ebből ekkora ügyet csinálni, ekkora feneket keríteni neki, pláne, ha valahol mindkettejüknek igaza van. Meg attól is függ, honnan nézzük; szóval szerintem teljesen jó mind a kettő álláspont.

2017. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
6%
*Ja és a linkelt anyagokat még nem néztem meg, de a menés alapján meg tényleg inkább gömb, de annyira ez az egész nem érdekes.
2017. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki tanult geometriát, annak illik tudni, hogy egy test NEM lehet lapos, bármilyen alakú. Csak a felülete lehet lapos. De a Föld felülete nem az! Ez csak egy feltűnési viszketegségben szenvedő valaki elmélete.
2017. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
98%
Ugye trollkodsz, kérdező? :D
2017. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

tudod mit jelent a geoid? "Föld alakú" A Föld ,Föld alakú ezt már tudtuk, szóval senki nem tévedett a gömb alakkal sem :D

na jó ezt mellőzve , igen ez egy bonyolult számításokkal is igazolt forma, de gyakran a forgási ellipszoidot , és a gömb alakot használják a geodéziában és térképészetben is a számítások egyszerűsitése végett..

A lapos Föld tévedés , ez belátható, pusztán egy repülő út alatt is.

2017. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!