Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a matematikai képességeimet?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem,hogy jobban rájöjjek feladatok megoldására, élesebb logikám legyen. Volt már valaki közületek ilyen, hogy eleinte nehezen ment neki a matekos gondolkodás,de később jobb lett?

2017. aug. 12. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok matematika vagy fizika feladat megoldásával fejleszted a probléma megoldó képességed és a lényeglátást
2017. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Más megoldás tényleg nem nagyon van. Gyakorolj sokat.

És egy feladatot csinálj meg többször, persze ne egymás után. Meglátod, hiába csináltad már meg előtte, másodjára máshogy fogod. Egy példát megcsinálhatsz 3-4X is. Ezáltal fejlődik a gondolkodásod, mert több lehetőséget "fedez fel" az agyad.

Én régen úgy csináltam, hogy megcsináltam 10 példát, majd újra megcsináltam ezt a 10-et. És annyiszor, ahányszor mindig más úton jutottam el az eredményre. Akkor hagytam abba, amikor az eredményhez vezető útok között nem nagyon volt új.

Kezd könnyű feladatokkal, majd egyre nehezebbel.

2017. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Sok-sok feladatot megcsinálsz. Átnézed a bizonyításokat, követed a logikájukat. Megoldasz logikai feladatokat.
2017. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A feladatmegoldással, bizonyításokkal, gondolkodással eltöltött időt nem tudod pótolni, csakis feladatmegoldással, bizonyítással, elmélkedéssel eltöltött idővel. :)
2017. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!