Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért felejtettem el kézzel írni?

Miért felejtettem el kézzel írni?

Figyelt kérdés

1 éve szinte csak gépelek, és azt vettem észre, hogy ha kézzel akarok írni, szinte nem is tudok. Kivehetetlen hullámvonal az egész, nem tudom szépen leírni a betűket, kihagyok, tévesztek betűket, de gépelés közben nem. Nincs komolyabb betegségem.

Ilyenkor mi történik az agyban?



2017. aug. 12. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem használsz, azt elfelejted, ilyen egyszerű.


Valószínűleg kis gyakorlással, hamar belejönnél.

2017. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A finom motorikus funkciók gyorsan felejtődnek. Én 20 éve csak gépelek. Romlik a kézírásom. De lassan. Minden este 4-10 sort írok egy A4-es füzetbe napló szerűen. Egyrészt segít megtartani a kézírást, de segít a stressz leküzdésében. Kiadom magamból a rosszat és felhívom a figyelmemet a jóra, ami velem történt, sőt segít tervezni másnapra és a tervek megvalósítása növeli az önbizalmamat. Ez segít aludni is :)

Szóval több motiváció is mellette szól. Próbáld ki. Nem sok : 4-10 sor.

2017. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
51%
Saját magadat megválaszoltad.. csak gépelsz.. meg biztos hogy a mobil van a kezedben állandóan.(kockulsz)
2017. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én vagy 15 éve nem írok semmit kézzel, csak x havonta 2 sort, ha nagyon kell, mégis megy gond nélkül, ha a szükség nagy ritkán úgy hozza. Elképzelhetetlen számomra, hogy valakinek 1 év után ennyire romlana ez a készsége, ha csak nem volt eleve valami gond vele.
2017. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Vagy a suliban nem tanult meg rendesen írni..hiányosságok..hanyagságok.. Nemtudom hogy lehet elfelejteni írni.. a biciklizést se lehet elfelejteni.. pedig az nehezebb.. mert van aki el esik.. az írásban nincs olyan.... Azt javaslom hogy gyakorold továbbra is.. majd bele jössz.. ha nem akkor meg nemtom..
2017. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha visszanézem egy mondjuk 20 évvel ezelőtti kézírásomat, van észrevehető íráskép-romlás. De maximum esztétikailag.

Én csak azt veszem észre, hogy a gépelésnél gyakori hibám, a betűk felcserélése beköltözött a kézírásomba is.

Ez bizonyítja számomra, hogy a gépelés kihatással van valamennyire a kézírásra is.

De hogy eliminálja a képességet is, azt elég nehezen tudom elképzelni.

2017. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dq ***** válasza:

> Miért felejtettem el kézzel írni?


Ez a jelentése a "felejtés" szónak...


> Ilyenkor mi történik az agyban?


Próbálgattam a keresőt, de semmi használhatót nem találtam.


Kicsit átfogalmazva amire kerestem: annak oka van, vagy célja, hogy az egyszer megtanult készségek, képességek (és emlékek is), hosszú távon eltűnnek, kiesnek?


Mi a pszichológiai, neurológiai, filozófiai stb válasz?


- - -


Logikailag úgy tűnik logikusnak, hogy létezik egy "oké, ezt tudom" állapot, ami megmarad az ember élete során végig. Mert miért ne maradna meg, miért veszne el. Akármikor jól jöhet, meg egyébként is, ha már ott van a valami a fejünkben, miért távozna.


(Logikailag) ez ellen maximum annyi szól, hogy az emlékezés/tudás nem diszkrét (1-bites), hanem folytonos mennyiség, ezért nem létezhet ilyen "oké, ezt tudom" állapot.

Illetve, hogy az agy hatékonysága alapvetően az információ elérésének hatékonyságával azonos. Például úgy jobban lehet gépelni, ha az agy olyan, hogy amikor írni akarsz, akkor is gépelni próbál helyette a kezed.


Ez persze csak okoskodás. A "mi történik az agyban" kérdéshez nem értek :( (és nem is találok semmit :()

2017. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Grafológus vagyok. Ezért/is/kérek többféle kézírást a kliensektől: Régit, amit sok éve írt, akár egy jegyzet is lehet, de az még jobb, ha különböző időszakokból többet is hoz.Egy jelen állapotbelit, ez is bármi lehet,amit csak önmagának szánt, egy diktált szövegest, és egyet, amit nekem írt.Az íráskép változásokat is elemezni kell, mert személyiségünk változásait híven tükrözi.

Romlik az írásképe annak, aki sosem ír, vagy keveset.Nem felejt el írni, de csúnyábban ír, mint ahogy hangszeren játszani sem felejt el teljesen, de nem fog olyan jól játszani, ha nem gyakorolja.A grafológusnak ezért ezt is tudni kell, ki mennyit szokott kézzel írni, be kell kalkulálni a személyiség elemzésbe, mert ez, hogy csúnyábban ír, nem negatív személyiség vonásként értelmezhető.

2017. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
54%

#8: Na MOST fogsz ezer támadást kapni, hogy a grafológia áltudomány.

:)

2017. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mojjo ***** válasza:
@9: én nem tudom, hogy az-e, vagy sem, de a tárgyalt téma szempontjából teljesen irreleváns is, szóval nem hiszem, hogy ilyesmi történne.
2017. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!