Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire reális ez a lista az...

Mennyire reális ez a lista az emberi összetevőkről és mennyiségekről?

Figyelt kérdés

Az emberi test alkotórészeiről találtam egy listát mennyiségekkel együtt, hogy ezekből áll. Mint anyagok nem kezdek el kételkedni, csak inkább a mennyiségekre lennék kíváncsi, hogy valósak e.

- Víz 35l

- Szén 20 kg

- Ammónia 4l

- Mész 1.5 kg

- Foszfor 800 g

- Só 250 g

- Salétrom 100 g

- Kén 80 g

- Fluor 7.5 g

- Vas 5 g

- Szilícium 3 g

És még 15 egyéb anyag nyomokban.



2017. aug. 13. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően a víz 60%, így a 35 liter az lehet jó adat, csak nem tankönyvi, mivel az illető vagy 35/0,6 azaz 58 kilós, vagy csak mondjuk 50% benne a víz és akkor 70 kilós.


Mészből fogalmam sincs mennyi lehet, de a 1,5 kg soknak tűnik. Jelentősebb mennyiség a csontokban van, de a csont sejten kívüli szervetlen állományának a jó része a tévhittel ellentétben nem mész, hanem hidroxiapatit.


A vizen kívül akkor marad 58-35 azaz 23 kg. Ennek ha 20 kg-ja szén, az reális. Viszont a többi felsorolt anyaggal ellentétben mint önmagában szén, hanem szerves molekulák alkotójaként.


A 4 liter ammóniát nem tudom hogy számolták ki, mivel ez egy gáz, amiből oldott állapotban van mindenhol valamennyi.

2017. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ezek az összetevők alapanyagok. Az emberi szervezetben különböző módon fordulnak elő. Vagyis például a máj alkotórészei: víz, szén, mész, szilícium, stb.


Egy ezzel foglalkozó biológus nyilván hitelesen megerősítheti, vagy cáfolhatja. Amennyiben szaklapban olvastad, az állítás hiteles, mert azt sok szakértő ellenőrizte (jóváhagyta), mielőtt leközölték. Ha egy noname portálon olvastad, akkor vagy igaz, vagy nem. Egyes adatai nagyjából igazak lehetnek, ilyesmit az ember úgy általában tud.

2017. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
80%

Ez a lista nagyon zavaros Egymás mellett vannak felsorolva különböző elemek és vegyületek, eltérő mértékegységekkel. Ettől függetlenül egy része lehet reális, de az összeset nem hiszem, hogy jó lenne.

Ezek az oldalak mutatják, milyen az emberi test összetétele:

[link]

[link]


"Víz 35l"

Mint fentebb írták ez lehet reális bár az átlagnál talán kicsit kevesebb, A test víztartalma függ a testtömeg mellett a kortól, nemtől, testalkattól és élettani állapottól is.


"Szén 20 kg"

Esetleg ez is lehet reális, de a víznél megadotthoz képest biztos sok, hiszen az emberi testnek csak kb. 18%-a elemi szén. Ahogy az első válaszoló írja, az adat akkor lehet reálisabb, ha a teljes szerves anyag tartalomra vonatkozik (az a testtömeg kb. harmada).


"Ammónia 4l"

Szintén az első válaszoló írta, egyrészt nem egyértelmű, hogy itt gáz halmazállapotra értik-e a térfogatot (eleve miért így adták meg)?

Másrészt mivel az ammónia erősen mérgező, nehezen tudom elképzelni, hogy még ha gáz halmazállapotra értjük is, ennyi ammónia volna a szervezetben. A nitrogént a szervezet főleg karbamid és kisebb mértékben húgysav formájában választja ki a szervezet. A karbamid bomlásából képződhet ammónia a kiválasztás UTÁN.

[link]

Ez alapján a vérben (és valószínűleg a többi testnedvben is) az ammónia koncentrációja kb. 20-40 mikromol/L.


"Mész 1.5 kg"

Ahogy az 1. válaszoló írja.


"Foszfor 800 g"

Kb. reális.


"Só 250 g"

Ez így kb. értelmezhetetlen. Ha a só alatt konyhasót (NaCL) értenek, akkor nagyjából lehet reális, bár elég értelmetlen ionvegyületekről beszélni ilyen vegyes vizes oldatban.


"Salétrom 100 g"

Na, ez pláne bizarr ilyen formában. A nátrium mennyisége alapján egyébként a só és a salétrom együtt soknak tűnik.


"Kén 80 g"

Egy picit kevesebb a fenti oldalakon található értékeknél.


"Fluor 7.5 g"

Talán egy kicsit sok. (A wikin 2,6 g-ot írnak.)


"Vas 5 g"

Nagyjából reális.


"Szilícium 3 g"

Talán egy kicsit sok.

2017. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist? (OFF: 1. Mindenkinek ajánlom, bár rajzfilmsorozat, nagyon komoly filozófiai témákat boncolgat. 2. Valószínűleg azért így van megadva, mert ezek nagyrészt beszerezhető anyagok, és a sorozat egy központi témája, hogy lehet-e embereket létrehozni mindössze az összetevőikből, illetve miért nem)


Előttem kb. leírták, hogy mi mennyire reális, ehhez annyit tennék hozzá, hogy sokminden valószínűleg nem ebben a formában található meg a szervezetben. Ez különösen a szénre igaz, amely (ha csak nem vettél hasmenésre széntablettát) nem aktív szénként van jelen, hanem a szerves anyagok egyik alkotóelemeként. Ugyanez a helyzet pl. a vasra is, ami a vérben található meg.

2017. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, és nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!! Jobb tisztán látni a dolgokat és tudni mi az, ami kevésbé reális a hallottak/olvasottak közül. ^-^

Utolsó válaszolónak: Igen, onnan a lista. Ezért is írtam ki a kérdést mert kíváncsi voltam, hogy mennyire próbáltak valósághű adatokat megadni, vagy csak random összeírtak valamiket. Tudni akartam, hogy hülyeséget hallgatok abban a jelenetben, vagy utána is nézett a mangaka.

2017. aug. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!