Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen könyvet tudnátok...

Milyen könyvet tudnátok ajánlani egy bioszos laikusnak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy szeretnék foglalkozni a biológiával kicsit részletesebben mint az iskolai tanagyag. Eddig a bioszból a kötelezőket mindig megtanultam de plusz dolgoknak még nem néztem utána,és ezért gondoltam,hogy elkezdek utánajárni dolgoknak. Édesapám állatorvos és az ő szavából kiderült,hogy a biológia sokkal érdekesebb mint én gondoltam volna. Mert eddig kb annyiból állt a biológia,hogy felsoroltunk bizonyos tulajdonságokat(főleg morfológiai jellegűeket) állatokról és növényekről.Most már tudom,hogy a biológia nem ez hanem olyan érdekes dolgok mint a sejtbiológia,zoológia,botanika, genetika stb. Ezért vagyok kiváncsi több dologra. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. aug. 24. 09:46
 1/4 anonim válasza:
90%
Én kb a te korodban voltam, amikor a Genetika - képes enciklopédiát (Enzo Gallori írta és a Kossuth Kiadónál lehet kapni) kértem ajándékba karácsonyra. Már akkor nagyon érdekelt az egész tudományág, és szerintem simán érthető a könyv egy laikus számára is. Van benne egy tömény biokémiás fejezet ugyan, az a legnehezebben érthető (ez sem kínai azért), de nekem az volt a kedvencem, és azóta is a biokémia érdekel leginkább. Ezen kívül Mendel-szabályok érdekes kísérletekkel szemléltetve, génsebészet, minden van a könyvben. Csak ajánlani tudom :)
2017. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dq ***** válasza:
5%

Fekete István: Vuk

Kipling: A dzsungel könyve

2017. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én a Mozaik könyvkiadó gimis tankönyveit ajánlanám.


De ez is érdekelhet:

[link]


Kémiára szükséged lesz, ehhez hasznos:

[link]

2017. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Richard Dawkins könyvei elég jók,már a szakmai ismeretterjesztő témák,nem csak vallásellenes hőbörgéseket tolt:) pl folyam az édenkertből,önző gén,a vak órásmester,ezeket erősen javaslom. nagyon jó szemléletet megalapozó könyvek ezek.Csányi is jó. Nikolas Tinbergen, Konrad Lorenz is nagy kedvenc volt nálam ennyi idősen, mint amennyi te vagy. könyvtár van a közeledben? felnőtt részlegben nézelődj.
2017. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!