Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Németországban miért látszik...

Németországban miért látszik nagyobbnak a Hold?

Figyelt kérdés
6 éve élek itt, s mindig megdöbbent, hogy telihold idején milyen hatalmasnak látszik. Közel járok a hatvanhoz, így otthon is sokszor láttam a Holdat, főleg, miután gyermekkoromtól bősz természetbu2i vagyok. De ekkorának sohasem. Mi lehet a jelenség oka?

2017. szept. 5. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában akkor tűnik nagynak, ha a valamilyen közeli tárgy (pl: horizont, hegycsúcs, fák, épületek) mellett látszik.


Amikor egyedül az ég közepén van, akkor mindig kisebbnek tűnik.

2017. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
91%

Ahogy egyes is írja.

De fogós kérdés ha most Németben vagy honnan tudod hogy most itt nekünk mekkorának tűnik?

2017. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Németországban még a Hold is nagyobb, nekünk meg csak a selejtet hordják be nyugatról, mert megvesszük, mint a mini-Holdat.
2017. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam ezt a közeli tárgy dolgot, de ki fogom próbálni.
2017. szept. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen környék az ott, de lehet, hogy a tisztább levegő miatt látszik élesebben. Párás, szmogos, párás levegőben kisebbnek tűnhet, mint egy tiszta éjszakán.
2017. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Mi nem messze az Alpoktól lakunk, itt néha elképesztő mennyire tiszta az idő és a levegő. Bár én nem vettem észre, hogy nagyobb lenne a Hold, de tiszta időben azt szoktuk nézni, hogy az Alpok csúcsát rendesen és tisztán lehet szabad szemmel lehet látni, pedig kb 70-80 km-re van :)
2017. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Persze hogy nagyobb.

Ott a föld is nagyobb mint nálunk.

2017. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy írták is, valószínűleg olyan az a lakóhely, hogy a hold nem igazán tud nagy nyílt égfelületen látszani, ahol kicsinek tűnhetne, mindig belelóg a képbe valami tereptárgy.


Vagy esetleg itt kapható tetten a mai politikában gyakran emlegetett úniós kettős mérce? :D

2017. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Több pénz jut rá.
2017. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk Trianonkor a holdból is elcsatoltak.
2019. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!