Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kun Ádám Evolúcióbiológia c....

Kun Ádám Evolúcióbiológia c. könyve ideális gimnazistának?

Figyelt kérdés
Az evolúcióbiológia alapjait ismerem, de szeretném elmélyíteni a tudásomat. 11. osztályos vagyok. Mennyire közérthető a könyv? Alkalmas ilyen célra?

2017. szept. 10. 18:47
 1/5 Blaster123 ***** válasza:
100%

Nem ismerem a könyvet, de ha érdekel belekezdhetsz, első 40-50 oldaltól nem lesz bajod :D


Én Richard Dawkins: Az ős meséje - Zarándoklat az élet hajnalához cimű könyvet olvastam etémában. Elég hosszú, 500 oldalas, te érthetően magyaráz, szórakoztatóan, mai embertől vezeti vissza az első egysejtűig őseinket, minden "találkozásnál" érdekes tényeket közöl.

2017. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Dawkins-tól már olvastam én is (Önző gén, Folyam az édenkertből, A vak órásmester). Még ezeket olvastam.

Darwin: A fajok eredete

Lynn Margulis: At együttélés bolygója

Gánti Tibor: Az élet általános elmélete

Most viszont kifejezette olyan könyvet keresek, ami tankönyv jellegű és bővíteni tudom ismereteim, ez a könyv kifejezetten ilyennek tűnik. Csak nemtúl olcsó és nem akarok pénzt kidobni az ablakon (ha egy szót sem értek belőle).

2017. szept. 10. 20:55
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Ha egy szót sem értesz belőle, az annál jobb, legalább tehetsz fel kérdéseket.
2017. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha még aktuális akkor tudok segíteni a megszerzésében. Írj rám!
2018. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "ideális" az erős a túlzás, inkább egyetemistáknak meg szakértőknek íródott. Persze vannak benne olvasmányos fejezetek is, de a matekos meg elvontabb részeket nem biztos, hogy megérted -ezeket amúgy kihagyhatod. Kicsit érződik a könyvön azért, hogy eredetileg ökológus volt, később "avanzsált át" az evolúcióbiológiára. Ha megveszd, akkor a második kiadást ajánlom, mert az elsőben vannak elírások.
2019. okt. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!