Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tegyek ha villámlás...

Mit tegyek ha villámlás idején utcákon tartózkodom, és nagyon paranoiddá válok? Lecsaphat a villám utcákra, épületek mellé? Hogyan lehet a legjobban elkerülni?

Figyelt kérdés
Általában nem szoktam szabad ég alatt tartózkodni villámlás idején, mert paranoid leszek, de most mégis megesett hogy kb fèl orat gyalogoltam a viharban. Mit tudok ilyenkor tenni, hogy ne parázzak s ne számítsak bajra?

2017. szept. 20. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne menj ki! Egyébként vannak pozíciók, hogy minél kisebb kár elszenvedésével levezesd az áramot a földbe, ha esetleg beléd csapna. Keress rá, hasznos! Nem nagyon tehetsz semmit, csak készülj fel az ilyesmire... bár ha nem látod, hogy jön a villám, úgy mindegy.
2017. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is tehetném, hogy nem megyek ki, de ma épp olyan helyzetbe voltam, hogy nem lehetett:)) én nem szeretnék villámot, nem tudom elkèpzelni reálisan hogy hogy tudom magamrol atvezetni=)) nem szeretnek ebbe a helyzetbe kerülni:)) Abban van logika, hogy közel épületek mellett megyek, mert ugy gondolom oda kisebb eséllyel csap be?
2017. szept. 20. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A villam lusta dolog, nem szeret a levegoben menni. A magas fakat, epuleteket (villamharitot) keresi inkabb.


Ha egy mezon vagy akkor ne allj fa tovebe. Varosban nincsen felnivalod.

2017. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, menekülj épületbe vagy zárt járműbe.


Ha erre nincs lehetőség, akkor kerüld a nyílt területeket, a magányos fákat, póznákat és a fém tárgyakat (drótkerítés, stb.)

2017. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 20. 22:41
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
75%

Terjed a FB-on egy videó, amiben egy embert a ház előtti kis bevezető ösvényen kétszer is megcsap a villám.

Ez a videó egy trükkfelvétel, hamis.

Csak millióan osztják és hűháznak, aztán meg mindenki foschik alaptalanul.

2017. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Én nem ismertem azt a videót:D így nem arra alapoztam a félelmem, alapból paranoiás vagyok ettől és nem is tudom, hogy működnek a villámok, hova csaphatnak be durvább viharok esetén.
2017. szept. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!