Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Analóg multimétert, hogyan...

Analóg multimétert, hogyan lehet pontosabban leolvasni a mérést?

Figyelt kérdés

Ezen az alábbi videón, az analóg, és digitális multimétert vettik össze, valamint esik szó az analóg multihasználatárról, leolvasásárról.


https://www.youtube.com/watch?v=j1UVd3dBRq0


Csak, az próblémám a teljes megértésében, hogy kezdő vagyok ebben, és silány az angol nyelv tudásom.


Az eddig tiszta, hogy a videó (6:17-6:35) részénnél, hogy a mérési tartományt, 2,5 VDC-re kell állítani, majd mérni, és elosztani a 2,5-öt 250-el. És a így 0,01 szorozzuk a mért értéket a 150 körül értéket, és így kijön 1,5 Volt körüli érték. De teljesen pontosan 1,513 Volt a videón található analóg müszeren nem tudom leolvasani. Úgy szintén a másik értéknél a (9:03-9:23) résznél se tudom leolvasnó pontosan 3,62 voltot.


Amúgy a videón (1:55)-tól látható teljesen az analóg multiméter mérésitartományai.


Remélem, kapok hasznos válaszokat a megérétéshez !

Elöre is köszönöm !


2017. szept. 22. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki a pék izéjének van türelme végighallgatni? Szerintem sosem tudsz leolvasni ilyen pontossággal analógon, és kész. Nincs is értelme egy 3 %-os pontosságú műszeren ezreléket olvasni, írni, stb. A tükrös skálával egész jól meg lehet becsülni két osztás közti felezést vagy negyedelést, és passz.

Csak azt ne hidd, hogy a digitális műszer pontosabb, annak is van pontossága, meg még a digitális kijelzésből adódóan sajátos eggyel kisebb vagy nagyobb, stb. A műszer manualban megtalálhatóak ezek.

2017. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem kértem a kérdésemben, hogy itt van 14 perces videó, és légyszíves értelmezzétek helyetem.


Ha nem csak ebből, a videóból jelöltem ki pár másodperces példákat.

2017. szept. 22. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én nem kértem a kérdésemben, hogy itt van 14 perces videó, és légyszíves értelmezzétek helyetem."

Ja, nem. Csak azt kérdezted, hogyan lehet analógnál 5 számjegyes pontossággal leolvasni, mert, az értendő bele a szövegedbe, hogy elmondják ugyan, csak te nem érted. De ugye a kijelölt részletekben nem mondják el. És másutt se. Merthogy nem lehet.

2017. szept. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!