Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban hozzáértőktől kérdezné...

Valóban hozzáértőktől kérdezném, az Einsein-i ekvivalencia elv érvényes teljes egészében vagy sem a tudomány jelen álláspontja szerint?

Figyelt kérdés
Vagyis teljes mértékben egyenértékűnek tekinti a súlyos és tehetetlen tömeget, illetve él az a megállapítása az elvnek hogy a gyorsulás létrehozta "tömeget" nem lehet megkülönböztetni a gravitáció generálta tömegtől/súlytól? Wiki-n, szaklapokban egyéb helyeken mindent elolvastam amit tudtam és ellentmondásokat mellébeszéléseket véltem felfedezni sok helyen, ezért lennék kíváncsi hogy mit mond erről a tudomány?

2017. szept. 29. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal igen, ráadásul ez az egyik legpontosabban (legtöbb tizedesjegyre) kimért jelenség.


Meg tudnád jelölni kérlek konkrétan, hogy hol és mit olvastál, amely ellentmondásba került a többi helyen olvashatóval?

2017. szept. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Ahogy az előzőkben olvashatod. De ebben a témában (is) előfordul, hogy magvasabb kifejtésekben ellentmondást vélelmez az ember, mert nehéz világosan megérteni. E téma például ilyen.
2017. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fiam, kinek érdeke ellentmondásokat teremteni?


Üdvözlettel

Albert Einstein

2017. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig megkülönböztethető, a szoba két sarkában elengedsz 1-1 teniszlabdát, és figyeled az útjukat, amit zuhanás közben megtesznek. Ha ez párhuzamos, akkor gyorsulsz, ha összetart, akkor gravitációs térben vagy alátámasztva. (Természetesen ideális körülményeket feltételezve.)
2017. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
@4: Kivéve, ha lapos a Föld :) (Mint ahogy egy szobányi méten laposnak is tekinthető.)
2017. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:
méten = méreten
2017. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, főleg nem teniszlabdával, ezért írtam hogy ideális körülmények között (ideális labdával, ideális mérőműszerrel, nincs közelben másik nagyobb tömegű égitest, stb.). Valamekkora összetartás lesz a két út esetében bármilyen égitesten, még ha oly parányi is.
2017. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:
@7: Reálisan ez nem feltétlenül igaz. Csak akkor lenne az, ha a Föld is ideális lenne. Ez esetben homogén, vagy legalábbis gömbszimmetrikus anyageloszlású. De mivel nem az, egy nagyon kicsit mindenhol más lesz a gravitáció ereje, és az iránya sem triviálisan alakul, és ez bőven maszkolhatja az általad felvetett összetartást. Akkor is, ha nincs a közelben más égitest. Egyébként valószínűleg egy szobában teniszlabdával még ideális Föld esetén sem érné el az attométeres nagyságrendet sem az összetartás.
2017. okt. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:
Na meg a teniszlabdák vonzzák egymást gravitációsan, szóval egy felfelé gyorsuló liftben is összetartanak.
2017. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Háhh, milyen igaz. Meg a szoba fala is vonzza a teniszlabdát, kezd kicsit túl sok lenni a befolyásoló tényező...
2017. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!